Новини

Чернівецькі старшокласники змагались у створенні робоавтомобілів. Фото

Учасники мали презентувати автономну модель, що рухається заданою трасою, дотримуючись правил дорожнього руху.

Сьогодні, 26 січня, на базі Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді (вулиця Кошового, 30) відбувся регіональний етап Всеукраїнських змагань «Роботрафік-2019».

Змагання «Роботрафік-2019» проводять серед учнів 8-11 класів шкіл, а також студентів закладів професійно-технічної та вищої освіти. Перед учасниками стоїть завдання створення автономної моделі робоавтомобіля, що рухається заданою трасою, дотримуючись правил дорожнього руху, а також на час швидкісною трасою.

Заступниця директора Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Ірина Аркадіївна каже, що робототехніка зараз – це один з найсучасніших напрямків навчання.
«Коли діти працюють з роботизованими системами, то вони дуже швидко вчаться математиці, електроніці, фізиці. Ми називаємо робототехніку краш-тестом математики, бо у віртуальному світі легше запустити програму так, щоб вона працювала. Наприклад, автономні роботи, машинки, які запрограмовані як на автопілоті – вони мають реагувати на світлофори, на перешкоди, на пішоходів, на зустрічний рух».

Результати змагань. В абсолютному заліку:

І місце виборола команда ДВНЗ «Чернівецький політехнічний коледж;

ІІ місце – команда Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді;

ІІІ місце – команда гімназії м. Заліщики Тернопільської області.

Команди нагородили Кубками та Грамотами Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА.

Ірина Болеста 
 

Коментарі