Новини

У школах та дитсадках будуть штрафувати за булінг

Верховна рада схвалила законопроект про протидію булінгу.

unsplash.com

Верховна Рада України підтримала запровадження штрафів за булінг (цькування) учнів. Штраф за це передбачає від 850 до 3400 гривень, – передає Радіо Свобода.

Законопроект, зокрема, доповнює Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 173-4. Вона визначає булінг як «діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого».

Згідно з документом, цькування неповнолітніх карається штрафом від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850-1700 гривень) або громадськими роботами на строк від 20 до 40 годин.

Повторне цькування або вчинене групою людей карається жорсткіше – від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1700-3400 гривень) штрафу або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

Якщо цькування вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, за них відповідають батьки або опікуни. Зокрема штраф становить від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 20 до 40 годин.

 

Що таке булінг

Булінг (від англійського bullying) – цькування, залякування, агресивне переслідування одного з членів колективу з боку інших представників колективу. Така поведінка має на меті самоствердитися за рахунок когось, підпорядкувати особистість своїм інтересам або заслужити собі загальний авторитет. Це явище все більше поширюється як в Україні, так і в усьому світі.

 

Коментарі