Афіша, Новини

Чернівчан запрошують на лекцію про єврейське мистецтво

Зустріч відбудеться у рамках проекту «Czernowitz: єврейські цінності крізь призму культури та літератури».

20 грудня, о 19:00, у Літературному целанівському центрі відбудеться лекція Броніслава Тутельмана «Розмова про єврейське мистецтво». Це вже 11 лекція, що реалізується у рамках проекту «Czernowitz: єврейські цінності крізь призму культури та літератури» за підтримки «Dutch Jewish Humanitarian Fund».

«У радянський період література Буковини була представлена лише частково. Видатних письменників із Чернівців тогочасна влада не визнавала. У зв’язку з цим такі всесвітньо відомі автори, як Роза Ауслендер, Пауль Целан, Іцик Мангер, Аарон Аппельфельд, Дмитро Загул та інші, залишалися на батьківщині майже незнаними. Літературний целанівський центр та його культурні заходи мають на меті компенсувати цю історичну несправедливість», – повідомляють організатори.

Довідка

Протягом одинадцяти місяців у Paul Celan Literaturzentrum відбудеться 11 лекцій відомих фахівців, які стосуватимуться різних єврейських культурно-історичних сфер життя Чернівців. Попередніми спікерами були головний равин Чернівецького регіону Менахем Мендель Гліценштейн та доктор філологічних наук, целанознавець Петро Рихло, Михайло Крайс, відомий музикант та диригент, викладач училища мистецтв, керівник оркестру єврейської музики «Frejlachs aus Czernowitz» Лев Фельдман, голова Асоціації єврейських організацій та громад України, співзасновник Літературного целанівського центру Йосиф Зісельс, Святослав Бакіс та літературознавець, кандидат філологічних наук, викладач кафедри зарубіжної літератури, теорії літератури та слов’янської філології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, літературний редактор українського видання роману Агарона Аппельфельда «Катерина» Роман Дзик.

Вхід вільний.

Коментарі