Афіша, Новини

«Любити». Вінницький поет і художник Сергій Татчин презентує чернівчанам свою нову книжку

Книжка Сергія Татчина «Любити» – восьма в бібліографії автора.

13 грудня у Літературному целанівському центрі (вул. О. Кобилянської, 51) вінницький поет і художник Сергій Татчин презентує книжку поезій «Любити» (видавництво Nebo BookLab Publishing). Модераторка – Інга Кейван.

Початок о 18:30.

Книжка Сергія Татчина «Любити» – восьма в бібліографії автора. Сюди увійшли 111 поезій. Вона розпочала серію «Поезія 21», яка задумана як синтез віршів українських поетів та графічних робіт молодих українських художників. У оформленні книжки «Любити» використано роботу молодого київського графіка Сергія Погребиського.

Серія «Поезія 21» була презентована на Книжковому Арсеналі – 2018 у Києві. Ось як окреслила її мету упорядник Світлана Привалова:

«Своєю метою серія ставить відображення кількох характеристик сучасних текстів – бачення їх у часі і просторі, відкриття для нас по новому вже знаних імен або представлення читачеві нових, ще не знайомих. У цьому випадку «час» двадцять першого століття – наша головна цінність».

«Збірка «Любити» – навдивовижу цілісна, ґрунтовна, виважена. Певною мірою, вона є своєрідним дослідженням, пірнанням у глибини особистісних взаємин, висвітленням інтимного, затіненого, напівусвідомленого, – говорить про книжку Сергія Татчина відома сучасна перекладачка, авторка текстів та літературознавець Уляна Галич.Аналізуючи текстологію зазначеної книги, зауважимо, що її центральним меседжем є пошук простої й зрозумілої інструкції, як це: любити? Інструкції, котра потрібна, далебі, чи не усім – хоч і спрацьовує кожного разу по-різному. Вірші Татчина – це пояснення, що таке любов, навіщо вона, для кого і що з усім цим робити. Залишається лише дослухатись, прочитати і зрозуміти. Залишається лише осягнути глибину поетичного тексту, пірнути у неї – і не забути виринути на поверхню, адже:

хочеться безцільно блукати уздовж прибою,

торкатися тебе рукою, тулитися до води,

надіятися, що не скоро іще холоди, ‒

щоб малювати тебе, віршувати про тебе,

милуватися тобою.

врешті-решт, це і зветься любов’ю

тож, ходи до мене! ходи!»

(«Любов»)»

Уже 13 грудня Сергій Татчин особисто представить збірку, почитає вірші та відповість на усі запитання – про любов і не лише.

Довідка.

Сергій Татчин – вінницький поет і художник. Автор книг «Семисвічник», «Дзен.UA», «Пташка», «Місто на «В», «Вінницька абетка», «#епістолярні хроніки» та інших.

 

Коментарі