Афіша, Новини

«Збережемо Дністер. Чернівці». Містян запрошують на форум проти будівництва шести ГЕС у Дністровському каньйоні

До 2026 року передбачається будівництво каскаду з шести ГЕС у Дністровському каньйоні.

У вівторок, 28 серпня, о 14:00 у приміщенні Центру культури «Вернісаж» (м. Чернівці, вул. Івана Франка, 15) відбудеться Форум «Збережемо Дністер. Чернівці».
Як відомо, схвалена урядом Програма розвитку гідроенергетики на період до 2026 року передбачає будівництво каскаду з шести ГЕС у Дністровському каньйоні.

«Незважаючи на вимоги природоохоронного законодавства, протести громадськості, категоричні заперечення екологів і численні рішення місцевих рад, державна компанія «Укргідроенерго» має твердий намір збудувати ці шість ГЕС.
Загальна потужність каскаду, на будівництво якого планують витратити щонайменше 20 мільярдів гривень, становитиме лише 1/200 від сумарної потужності української електроенергетики. Однак при цьому буде знищено близько 200 кілометрів природного русла Дністра. Дністровський каньйон, яким ми його знаємо, перестане існувати», –
йдеться на Facebook-сторінці події.


Аби зупинити плани зі знищення унікальної природи Верхнього Дністра, люди в цих областях вже протягом кількох років вдаються до різноманітних акцій і закликають владу зупинитися. А у липні цьогоріч за участі громадських діячів, екологів і небайдужих громадян відбувся громадський сплав «Збережемо Дністер», що проходив також територією Чернівецької області. Він тривав два тижні та мав протяжність понад 200 кілометрів.
Незважаючи на сумнівний економічний результат, шкоду для довкілля і туристичного потенціалу Чернівецької, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької та Одеської областей, уряд вперто підтримує будівництво каскаду ГЕС. Обласні ради Тернопільської та Івано-Франківської областей, у тому числі завдяки тиску місцевої громадськості вже висловили своє негативне ставлення до спорудження гідроелектростанцій. На жаль, офіційної публічної реакції відносно цієї проблеми з боку Чернівецької обласної ради та очільників області немає досі. 


За результатами форуму планується прийняття спільної резолюції щодо питання будівництва каскаду ГЕС на Дністрі.
Контактний номер телефону: 095 201 10 10 – Олександр Білоус.

 

 

Коментарі