Новини

Чернівчани першими почують вірші з нової збірки Сергія Жадана

Перша презентація книги відбудеться на фестивалі Meridian Czernowitz.

На початку вересня з’явиться друком нова поетична книжка Сергія Жадана «Антена». Вона містить 80 нових віршів, які автор написав упродовж останніх двох років. Перша презентація книжки відбудеться 8 вересня під час ІХ Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz у Чернівцях.

Ілюстрації до збірки зробив харківський художник Гамлет. «Власне, це не зовсім ілюстрації, – резюмує Сергій Жадан, – Гамлет фактично намалював всю книгу. У ній розписаний кожний розворот. Загалом150 ілюстрацій на 300 сторінок тексту. Вийшло яскраво й несподівано».

Невідомо, на чому тримається чутливість «Антени», але це 80 спроб упіймати коливання повітря, вловити перетікання в просторі невидимих радіохвиль, відчути на дотик час, у якому ми живемо, яким ми дихаємо, який ми проговорюємо. Час, кожен доторк до якого лишає опік. Час, у якому приватні щоденникові записи можуть виявитися воєнною хронікою, а біблійні історії – ранковими новинами.

Фото Meridian Czernowitz

«Антена» це поетичний звіт за останні два роки. Фактично складається так, що цими роками вірші пишуться як своєрідний поетичний щоденник. І «Антена» в такому контексті є органічною складовою трилогії, двома попередніми частинами якої є «Життя Марії» та «Тамплієри». Ці книги краще й читати, на мою думку, в такій послідовності  вони одна одну доповнюють та розвивають», – говорить Сергій Жадан.

«Зі всіх амплуа Сергія, – розповідає видавець Святослав Померанцев, –  після Жадан-друг для мене на першому місці Жадан-поет. І якщо ви теж любите його вірші, то, незважаючи на лейтмотив книжки, після її прочитання станете щасливішими».

«Антена» вийде відразу в двох форматах – повноколірний арт-бук та його чорно-біла покет-версія.  Наступні презентації відбудуться 14 вересня – в Києві, 18 вересня – в Харкові, 19 вересня в Одесі й 22 вересня у Львові в рамках Форуму видавців,  повідомила прес-секретарка Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz Лілія Шутяк.

 «Поетична збірка Сергія Жадана – це 80 текстів, в яких «любов тісниться в горлі, мов кров у судинах», а «шрам, як вірш, прописується по шкірі». Тут є все, притаманне творчості автора – кохання, війна, смерть і розлука», – розповіла Лілія Шутяк.

Фото Meridian Czernowitz

 

Коментарі