Афіша, Новини

«Справжні потвори – це ідеальні люди». Львівська художниця презентує у Чернівцях свою виставку

«Diaries» – «уривки буденності» авторки Karine Morel.

Фейсбук Karine Morel

19 серпня, о 18:00, у Центрі сучасного мистецтва Bunker відкриється виставка «Diaries». Проект львіської художниці Karine Morel – блокнотні зарисовки про протиріччя наших уявлень щодо «правильного» життя.

«Справжні потвори – це ідеальні люди. Щасливі сім’ї, в яких головним є тільки чоловік з Польщі. Грошей привезе, коли з клубніки повернеться – за це можна все йому пробачити. Людина, що ходить до церкви щонеділі – повірте, їй є що замолювати. Люб’язна лікарка, що обговорює твоє тіло з асистенткою, коли ти вдягаєшся за ширмою. Чоловік, що так любить свою сім’ю і всі його вихваляють, насправді – гвалтівник-педофіл, через якого вчинила самогубство дівчинка. Це був єдиний випадок?


Директорка у вишиванці з цнотливим виразом обличчя. Скільки хабарів вона взяла за останній місяць? Скільки дітей втоптала в бруд і запевнила їх в бездарності? Дівчата, що так женуться за ідеальними картинками в інстаграмі – чи живуть вони так насправді?
Це буденна дійсність, на яку ми не звертаємо уваги через прийняті стандарти. Ми звикли зустрічати по картинці і засуджувати, якщо картинка не вписується в наше уявлення про «правильного» життя. Це листи з мого щоденника, уривки моєї буденності», – описує сенсове наповнення своїх робіт художниця Karine Morel.

Директор Центру сучасного мистецтва Bunker Тарас Полатайко у коментарі «Шпальті» розповів, що роботи художниці надзвичайно щирі та відверті. 

«Каріна – молода і дуже талановита художниця. ЇЇ роботи надзвичайно щирі та відверті. Вивертаючи через свою творчість душу навиворіт, Каріна показує нам фальш, вульгарність і лицемірство, якими просякло наше суспільство. За цю відвертість її вижили з львівського художнього училища. Каріна – це Tracey Emin українського мистецтва», – сказав він. 

Експозиція триватиме до 14 вересня.

 

Коментарі