Новини

Які аналізи та дослідження будуть безплатними за призначенням сімейного лікаря. Перелік

У МОЗ пояснили за що не доведеться платити після запровадження медреформи.

 

Безоплатні аналізи і дослідження за призначенням вашого сімейного лікаря

100% послуг первинної допомоги, які надає сімейний лікар, терапевт або педіатр, оплачуються медзакладу з коштів платників податків (державного бюджету). Про це написала на своїй сторінці у Фейсбук в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

За словами Супрун, цей список — це повний перелік медичного обслуговування, на яке ви маєте право в кожному медзакладі, який надає первинну медичну допомогу та фінансується за державний кошт.

«До нього входять не лише всі послуги, які надають лікарі первинної медичної допомоги, а також базові аналізи та дослідження — вони перелічені на інфографіці. Кожен з цих аналізів можна пройти за призначенням вашого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра у закладі охорони здоров’я, де він веде прийом», – йдеться у дописі.

Інші дослідження та аналізи за необхідності виконуються за направленням вашого лікаря в поліклініках або лікарнях.

Що робити, якщо у медзакладі вам відмовляють у цих послугах або вимагають гроші за них:

— дізнайтеся, чи ваш заклад первинної медичної допомоги уже працює з НСЗУ Національна служба здоров’я України на офіційному сайті Служби;

— якщо медзаклад має договір з НСЗУ, звертайтеся зі скаргою на Урядову гарячу лінію — 15-45. З осені у Нацслужби здоров’я запрацює власний контактний центр, куди можна буде звернутися;

— якщо ваш заклад ще не підписав договір із НСЗУ, зверніться зі скаргою до головного лікаря та/або у місцевий департамент чи відділ охорони здоров’я.

Нагадаємо, у Чернівцях ці обстеження будуть проводити у рамках реформи за кошти капітаційних виплат лише після заключення договорів поліклінік міста та центрів ПМСД із НСЗУ. Це орієнтовного буде з жовтня 2018 року.

Коментарі