Новини

Як у центрі Чернівців розфарбовували дитячий майданчик. Фото

Дев’ятеро вихованців художньої школи ім. Івасюка малювали на тему здоров’я, молодості, радості та краси.

Сьогодні, 20 червня, у Чернівцях розфарбовували стіни дитячого майданчика, що на вулиці Котляревського. Фарбою замальовували написи, які пропонують придбати наркотичні речовини. Дев’ятеро вихованців художньої школи ім. Івасюка малювали на тему здоров’я, молодості, радості та краси. Профілактично-мистецька акція має назву «Розфарбуй».

«Такою акцією хочемо продемонструвати, що не потрібно малювати на будинках без дозволу, краще займатися мистецтвом у рамках дозволеного. Хочемо показати, що Чернівці – красиве місто місто і у наших силах зробити його ще красивішим», – розповідає організаторка акції, головний спеціаліст відділу у справах сім‘ї та молоді Чернівецької міської ради Світлана Олексійчук. 

Акція буде постійною, адже хочеться, аби цієї реклами зовсім не було у місті, кажуть організатори. За словами Світлани Олексійчук, до ініціативи запропонували долучитися вихованцям художньої школи – вони радо погодились.

«У цих талановитих і творчих дітей щойно закінчилась практика. Вони дуже чекали цього дня, адже акцію двічі переносили через погодні умови», – додає вона.

Попереднього ескізу немає, діти презентують своє бачення краси, акриловими фарбами малюють лицаря, дракона, метелика. 

«Завдання дітей – через малюнки показати своє позитивне бачення життя. Адже краса врятує світ. Кожен малює те, що хоче, це командна гра, діти проявляють свою фантазію та показують своє бачення краси», – розповіла «Шпальті» директорка художньої школи імені Миколи Івасюка міста Чернівці Тетяна Гакман.

Чернівці не перше місто, у якому проходить схожа акція, аналогічні заходи проводили у Львові, Харкові. 

«Ми вирішили трохи видозмінити акцію, додали свої нотки. У інших містах просто зафарбовували написи, ми ж – вирішили додати трохи мистецтва. І водночас показати, що ми проти вандалізму та негативу», – пояснює Світлана Олексійчук.

Організатори заходу: відділ у справах сім‘ї та молоді Чернівецької міської ради, Управління патрульної поліції в Чернівецькій області спільно з Департаментом ЖКГ, Служба у справах дітей ЧМР, Чернівецький міський центр соціальних служб для дітей і молоді, благодійний фонд «Нова сім’я», Міжнародна антинаркотична асоціація (Чернівці), вихованці художньої школи ім. Івасюка.

Фото Юлії Драган

Коментарі