Створити для дітей хороші умови навчання. Пауль Пшенічка розповів, якою має бути школа майбутнього
Новини

Створити для дітей хороші умови навчання. Пауль Пшенічка розповів, якою має бути школа майбутнього

Так дитина відчуватиме себе впевненою, і саме тоді вона зможе робити великі відкриття.

Фото: Володимир Гуцул

12 червня Заслужений учитель України, переможець конкурсу «Global Teacher Prize Ukraine 2017» Пауль Пшенічка провів відкриту лекцію на тему: «Школа майбутнього». Відомий педагог пропрацював 48 років у школі, тож має власні напрацювання.

Пауль Пшенічка розповів, що завдяки своїй роботи він уже 25 років їздить різними країнами на конференції.

«Завжди, коли їду в іншу країну знаю, що там можна навчитися чогось нового. Наприклад, в Естонії я відвідав школу, яка умовно розділена на блоки. Охочих навчатися там є 1500 учнів, тоді як приймають тільки 1000. Тому відбір проходить способом жеребкування, немає такого, щоб хтось платив за місце. У цій школі не проходять вчительські наради або педради, адже це забирає багато часу. За 17 років, від початку існування школи, там не зробили жодного ремонту. Натомість, у нас ремонти в школах є дуже прибутковою справою, особливо, якщо це спецшкола чи ліцей. Такого ж плану школу я бачив у Дубаї», – сказав він

А у тамтешніх дитячих садках, за словами педагога, дітей не вчать читати, писати або рахувати. Насамперед їх навчають бути сконцентрованими, самостійними, співпрацювати в колективі з однолітками та старшими за них, бути організованими. Після садка дитина приходить до школи і знає, як їй потрібно навчатися.

«Аби справжня освіта існувала, потрібно створити для дітей хороші умови навчання в школі. Так учень відчуватиме себе впевнено, і саме тоді зможе робити великі відкриття», – розповідає Пауль Пшенічка.

Відомий педагог з власного досвіду знає, для того, щоб дитина могла вільно володіти іноземною мовою, з нею потрібно розмовляти англійською, німецькою або іншою іноземною мовою від народження до 2 років.

Багато учнів Пауля Пшенічки навчаються та працюють за кордоном, досягнувши там значних успіхів. Беруть участь у різноманітних конференціях, а їхні проекти завжди займають призові місця.

Також наприкінці лекції Пауль Пшенічка зазначив, що в школах дітей необхідно навчати логічно мислити.  Адже,  щоб навчатись за кордоном та працювати в успішних фірмах, потрібно проходити тести на логіку. Тому педагог запропонував слухачам розгадати декілька задач, які їх зацікавили.

 

Ярослава Дерев’янко

 

 

Коментарі