Афіша, Новини

У Чернівцях втретє проведуть інклюзивний фестиваль «Особливі незалежні – 2026»

Протягом кількох днів організатори проводитимуть заходи, присвячені психологічній підтримці ветеранів, розвитку інклюзивної освіти та допомозі сім’ям, які виховують дітей з інвалідністю.


14 серпня у Чернівцях втретє відбудеться інклюзивний фестиваль «Особливі незалежні — 2026». Упродовж кількох днів організатори проводитимуть заходи, присвячені психологічній підтримці ветеранів, розвитку інклюзивної освіти та допомозі сім’ям, які виховують дітей з інвалідністю. Детальну програму кожного дня організатори презентуватимуть окремо.

Про це повідомляє пресслужба центру Миколайчука.

Основною локацією фестивалю стане Культурно-мистецький центр імені Івана Миколайчука. Захід об’єднає ветеранів, людей з інвалідністю, їхні родини, психологів, педагогів, представників громадських організацій та всіх, хто працює над створенням безбар’єрного суспільства.

День перший: психологічна підтримка ветеранів

Перший день фестивалю буде присвячений професійній секції з психологічної підтримки ветеранів та їхніх родин. Уперше в межах заходу до Чернівців приїдуть військові психологи, психотерапевти та експерти з різних регіонів України, які працюють із захисниками й захисницями.

Учасники обговорять сучасні підходи до психологічного супроводу, адаптації після бойових дій, підтримки родин військових та профілактики професійного вигорання фахівців.

День другий: інклюзивна освіта

Наступний день буде присвячений інклюзивній освіті. Для педагогів, асистентів учителів, психологів та керівників закладів освіти організують навчальну програму із сучасних підходів до роботи в інклюзивному середовищі.

Учасники отримають практичні інструменти для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, а після завершення навчання — сертифікати про підвищення професійної компетентності.

День третій: простір підтримки для дітей і батьків

Останній день фестивалю буде відкритим для дітей та їхніх родин. Для відвідувачів підготують творчі майстер-класи, заняття з арт- і музикотерапії, інтерактивні активності, концерт талантів фестивалю «Світло в тобі» та простір для спілкування й взаємопідтримки.

Участь у концерті «Світло в тобі» та заняттях із музикотерапії буде вільною. Для участі в інших заходах необхідна попередня реєстрація. Реєстраційні форми та детальну програму кожного з напрямків організатори оприлюднять найближчим часом.

Довідково. Інклюзивний фестиваль «Особливі незалежні – 2026» організовують ГО «Особливі серед нас» у співпраці з ГО «Код сили СОВА» (Харків), Департаментом освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації та Управлінням освіти Чернівецької міської ради. Захід проходить за підтримки Міністерства у справах ветеранів України, Управління з питань ветеранської політики Чернівецької ОВА та Культурно-мистецького центру імені Івана Миколайчука.

Коментарі