Реконструкцію виконали на умовах співфінансування Європейського інвестиційного банку та бюджету міста.
У Чернівцях сьогодні, 23 липня, відбулося офіційне відкриття оновленої гімназії №20. Реконструкцію здійснювали у межах співпраці Чернівецької міської ради та Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). Загальна вартість проєкту — понад 42 мільйони гривень.
«Загальна вартість склала 35 мільйонів гривень — це кошти Європейського інвестиційного банку. Ще 7 мільйонів гривень ми виділили з міського бюджету — така була умова співфінансування», — зазначив міський голова Роман Клічук.
Окремо з міського бюджету виділили ще 10 мільйонів гривень на благоустрій шкільної території.
«Школа була у поганому стані, територія теж не облаштована. Майданчик мав жахливий вигляд. Тому на сесії ухвалили рішення провести благоустрій», — додав мер.
У межах проєкту за грантові та бюджетні кошти утеплили фасад й покрівлю, замінили всі вікна, встановили індивідуальний тепловий пункт і повністю оновили внутрішні мережі опалення.
Окрім цього, за кошти міського бюджету виконали зовнішні роботи: проклали нові пішохідні доріжки, встановили сучасний дитячий майданчик і воркаут-зону, перенесли електромережу під землю, змонтували нове вуличне освітлення.
«Газони ще не встигли вирости, але тут буде зелена травичка. Ми також сховали електропроводку під землю, встановили світильники, воркаут-зону. Діти вже просилися пограти ще до завершення робіт. Також облаштовуємо спортивне поле — тут буде зона для гри у футбол і баскетбол. Усі роботи, відповідно до умов договору з підрядниками, плануємо завершити до 1 вересня», — розповів керівник департаменту інфраструктури та благоустрою ЧМР Ігор Ніколенко.
Участь держави та міжнародних партнерів
За словами заступниці міністра фінансів України Ольги Зикової, проєкт реалізували в межах Надзвичайної програми кредитування ЄІБ.
«Ми звернулись до банку з пропозицією, щоб кошти надавались державі, а вже держава — містам у вигляді безповоротної субвенції. ЄІБ погодився. Це дозволило громадам реалізовувати пріоритетні проєкти — школи, лікарні, житло», — розповіла вона.
Проєкти подаються через систему DREAM. Обов’язковими є проєктно-кошторисна документація, експертизи, розрахунки потреби. Після цього об’єкти проходять відбір на відкритій онлайн-комісії за участі Мінфіну, МОН, МОЗ, Мінрегіону та Асоціації міст.
«Це — інвестиція в майбутнє. І ми говоримо не лише про реконструкцію, а про build back better — відбудову краще, ніж була», — наголосила Ольга Зикова.
«Можемо інвестувати навіть в умовах війни»
У відкритті гімназії взяла участь керівниця регіонального представництва ЄІБ у країнах Східної Європи Крістіна Мікулова.
«Ми дуже пишаємось тим, що можемо інвестувати в Україну навіть в умовах війни. Обсяг інвестицій ЄІБ наближається до одного мільярда євро. Ми не просто фінансуємо — ми намагаємось принести сюди підходи ЄС: якість, безпечність, турботу про громаду», — додала Мікулова.
ЄІБ оцінює кожен проєкт індивідуально, з урахуванням європейських стандартів якості, довговічності та культурної цінності об’єктів.
Міська рада планує подати на співфінансування від Європейського інвестиційного банку ще один проєкт — на внутрішню реконструкцію гімназії та облаштування укриття. Мета — оновити навчальний заклад повністю, як зовні, так і всередині.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Чернівцях утеплили фасад історичної школи — активісти проти: що кажуть у міськраді.
ФОТО автора