Депутат вважає, що його відкликали за те, що не виконував вказівки голови осередку та відмовився голосувати як хотіли в партії «Слуга народу».

Фото: фейсбук-сторінка Анатолія Іліщука
Депутата Чернівецької обласної ради від партії «Слуга народу» Анатолія Іліщука відкликали з депутатів. Рішення ухвалили вчора, 21 липня, на засіданні Чернівецької обласної територіальної виборчої комісії.
Відкликання відбулося за поданням місцевого осередку до вищого партійного органу за процедурою про відкликання місцевих депутатів «відкликання за народною ініціативою».
Наступним за черговістю у списку партії від «Слуги народу» є Руслан Москалюк.
Як повідомив «Шпальті» голова Чернівецької обласної виборчої комісії Микола Каспрук, рішення про відкликання депутата Іліщука ухвалили за поданням політичної партії місцевого осередку.
«За» проголосували 12 членів виборчої комісії, із 13 присутніх, один утримався. Загалом до складу комісії входить 18 осіб.

Утримався Каспрук, всі інші присутні на засіданні члени комісії проголосували “за” відкликання депутата Ілащука
«У разі подання політичною партією відкликання за поданням місцевого осередку, це стосується закону про відкликання місцевих депутатів “за народною ініціативою”, це питання не потребує розгляду депутатами обласної ради. Комісія ТВК ухвалює таке рішення», – каже Каспрук.
Питання про відкликання Іліщука подали на розгляд ТВК поза порядком денним.
«У порядок денний було включено попередньо вручення нагород. У процесі внесли зміни до порядку денного, де було включено повідомлення політичної партії щодо відкликання депутата обласної ради “за народною ініціативою», – каже Микола Каспрук.
Ініціював винесення питання на розгляд комісії заступник голови обласної ТВК Ігор Ковбас (він є представником від партії «Слуга народу»).
Під час відкликання на засіданні ТВК самого Іліщука не було.
Згідно з процедурою, присутність депутата під час розгляду питання не обов’язкова, зазначили в ТВК.
Як повідомив у коментарі «Шпальті» Анатолій Іліщук, його не запрошували на засідання ТВК та не проінформували про відкликання з депутатів.
«Посвідчення депутата в мене на руках, про це рішення дізнався від вас. Що далі? Не знаю, віддам посвідчення депутата. Якщо призначили іншу людину, нехай вона працює. Наскільки мені відомо, наступною у списку була жінка з Долішнього Шепоту, але її попросили не подаватися, то ж наступним буде – Руслан Москалюк, він працює у Вижницькій податковій. Це людина не з нашого (Путильського округу)», – каже Іліщук.
Іліщук вважає, що його відкликали з партії «Слуга народу» за те, що не виконував вказівки керівника місцевого осередку, який за сумісництвом є начальником Чернівецької обласної військової адміністрації, Руслана Запаранюка.
«Не виконував їхні вказівки, відмовився голосувати так як хотіли в партії “Слуга народу”. Це пряма вказівка Запаранюка. Мене вибирав народ, а його призначили. Думаю, що народ на наступних виборах мене обере знову», – припускає Іліщук.
Вам буде цікаво: Вплив на ТЦК та «пораховані голоси»: що відомо про аудіозапис нібито з голосом начальника Чернівецької ОВА Запаранюка
Як повідомила у коментарі «Шпальті» депутатка фракції «Слуга народу» Юлія Грицку-Андрієш, процес відкликання депутата Анатолія Іліщука за народною ініціативою готувався ще раніше і він був присутнім на засіданні фракції під час голосування за подання рішення на розгляд ради партії.

Фото: Чернівецька ОВА
«Ця процедура називається “відкликання за народною ініціативою”. Вона проходить через голову партії, через зібрання ради партії і потім повертається з подання від партії “Слуга народу”, від голови партії до ТВК», – розповіла Юлія Грицку-Андрієш.
Щодо причини відкликання депутата, депутатка відповіла так:
«По факту відкликання Іліщука відбулося через дискредитацію ним роботи партії і всього, що обговорюється на засіданнях, фракціях».
Довідка
Є дві процедури відкликання депутатів за народною ініціативою. Перша – щодо звернення місцевого осередку до вищого партійного органу щодо відкликання за зверненням місцевого осередку партії, друга – пряма процедура за народною ініціативою.

chesno.org
За словами Миколи Каспрука, відкликання за народною ініціативою відбувається так: проводять зібрання виборців, обирається робоча група, яка має звернутися до виборчої комісії, щодо надання та затвердження підписних листів. Відтак ініціативна група має зібрати кількість підписів не менше, ніж виборча квота.
Після того комісія завдяки зверненню до реєстру виборців та органів правопорядку перевірити 10% дійсності підписів тих таких виборців. Тільки після цього комісія може ухвалити рішення про відкликання депутата та провести процедуру по наступному депутату.
Раніше ми писали про те, що депутата Іліщука пропонують відкликали із Чернівецької облради.