Це найбільший хабар, який пропонували військовослужбовцям 31 прикордонного загону цього року.

Фото надала пресслужба Чернівецького прикордонного загону
20 тисяч євро пропонували працівнику 31 прикордонного загону на Буковині за незаконний перетин кордону. Це найбільша сума хабара, яку хотіли надати військовослужбовцям Чернівецького прикордонного загону цього року.
Про це повідомив під час брифінгу начальник відділення запобігання та виявлення корупції прикордонного загону підполковник Максим Трофимович.
За його словами, випадок трапився 16 січня цього року.
«Протиправну діяльність припинили оперативним підрозділом у взаємодії з іншими правоохоронними органами. Військовослужбовця затримали та вручили підозру. Триває слідство», — каже Максим Трофимович.
Він зазначив, що на Буковині задля незаконного перетину кордону чоловіки категорії 18-60 років пропонують різні суми.
«Це може бути як тисяча, дві, три, п’ять, так і 10 тисяч умовних одиниць. Пропонують суми залежно від того, скільки коштів має людина і скільки вона готова заплатити для того, щоб перетнути незаконно кордон. Хтось для цього продає транспортний засіб, хтось квартиру, а хтось бере позику», — зазначив він.
За останні п’ять років у Чернівецькому прикордонному загоні зафіксували 24 випадки затримання працівників кордону на хабарі.
«Найчастіше це були випадки щодо протиправної діяльности, пов’язаної з переміщенням чоловіків категорії 18-60 років, які намагаються у будь-який спосіб залишити межі території України і перетнути кордон незаконно. Велика кількість молодих людей намагається робити це щодня», — розповідає Максим Трофимович.

Фото надала пресслужба Чернівецького прикордонного загону
Задля запобігання корупції поміж працівників у прикордонному загоні впроваджують антикорупційну програму.
Так, для персоналу проводять навчальні заходи у форматі тренінгів, обговорень і вивчення норм законодавства. Відтак працівників атестують на знання законодавства з антикорупційних питань.
«Важливо, що 92% опитаних готові повідомити про корупцію, якщо такі випадки стануть їм відомі. Це свідчить про досить високий рівень нетерпимости до корупції й усвідомлення важливости особистої участи в її запобіганні. Анонімні опитування військовослужбовців свідчать про те, що більше 76% із них готові повідомляти про корупційні випадки своєму безпосередньому керівництву або уповноваженому, що свідчить про високий рівень внутрішньої довіри та комунікації», — каже Максим Трофимович.
За інформацією прикордонного загону 2025 року зафіксували 15 випадків відмов від хабара працівниками на суму понад 134 тисячі гривень. Більшість випадків — щодо порушень на пунктах пропуску.