Пацієнту встановили апарат зовнішньої фіксації з комп’ютерною навігацією «гексапод». Основна перевага цього методу корекції деформацій пов’язана з можливістю виконувати математично точну корекцію положення кісткових фрагментів у 3—х площинах.
![](https://shpalta.media/wp-content/uploads/2025/01/1ff6aa76-e9cd-44fc-8c71-01656eec2f27.jpeg)
Фото надали у дитячій міській лікарні
На Буковині вперше встановили апарат «Гексапод» пацієнту з патологією нижньої кінцівки.
Про це «Шпальті» розповіли у КНП «Міська дитяча клінічна лікарня».
На базі дитячої лікарні, у відділенні травматології, ортопедії та реабілітації, провели складну операцію дитині з частковою ампутацією нижньої кінцівки в наслідок ДТП. Пацієнту встановили апарат зовнішньої фіксації з комп’ютерною навігацією «гексапод».
«На сьогодні це перше оперативне втручання на Буковині з залученням апарата зовнішньої фіксації з комп’ютерною навігацією», — зазначив заввідділення лікарні Андрій Смага.
Основна перевага цього методу корекції деформацій пов’язана з можливістю виконувати математично точну корекцію положення кісткових фрагментів у 3—х площинах. Роблять це за рахунок комп’ютерної програми до даного апарату.
![](https://shpalta.media/wp-content/uploads/2025/01/d04a89c3-ecd9-43cc-a425-4009794883a0.jpeg)
Фото надали у дитячій міській лікарні
Команда, що працювала над операцією
Над цією операцією працювала команда хірургів з різних регіонів України. Зокрема Юрій Дем’ян — ортопед-травматолог, кандидат медичних наук, спеціаліст з корекції деформацій та видовження кінцівок, що працює також з військовими у Мукачеві.
Також участь в операції брали доктор медичних наук Андрій Зима та кандидат медичних наук Андрій Чеверда — наукові співробітники інституту травматології та ортопедії НАМН України. А також заввідділення травматології, ортопедії та реабілітації КНП «Міська дитяча клінічна лікарня» Андрій Смага й анестезіолог Олександр Рижов.