Ці різдвяні прикраси висіли в домівках українців упродовж року.
У Чернівцях у межах благодійного ярмарку «Людень» провели майстер-клас із виготовлення різдвяної прикраси – солом’яного павука.
Зазвичай таку декорацію підвішували до сволока (головної балки під стелею). Хати були низькі, тому кожен хотів доторкнутися до прикраси головою. Вірили, що це принесе удачу.
Одна з організаторок «Людня» Тетяна Д’яченко каже, що солом’яний павук має неабиякий символізм.
«Він оберігатиме ваш дім упродовж 12 місяців (стільки ж соломинок у кожному ромбі). Його називають прикрасою, але це символ, який має глибокий сенс. Під час плетіння ви закладаєте в нього думки та бажання», – каже Тетяна Д’яченко.
Арттерапевтка громадської організації «Особливі серед нас» Вікторія провела охочим майстер-клас зі створення солом’яного павука.
«Цьогоріч уперше спробували зробити цих павуків. Вони – оберіг від негативної енергетики. Рада, що українські традиції відроджують. Загалом я вірю в те, що це свято несе добро», – розповіла арттерапевтка.
Вікторія поділилася, що цієї прикраси поки собі не сплела. Планує зробити павука до Різдва.
Пані Катерина працює медичною сестрою. Жінка раніше не відала про таку різдвяну прикрасу.
«Я не те, що ніколи не плела павуків – навіть не знала, що таке існує. Донька розповіла, що на ярмарку робитимуть павуків. Я кажу: “Але ж їх не всі люди сприймають, бояться”. Тоді вона розказала, що то за “павук” такий», – ділиться пані Катерина.
Відвідувачка майстер-класу каже, що приємно, коли діти залучають батьків до таких заходів.
«За часів совєцького союзу нелегко було їх дотримуватися (традицій – ред.). Павука почеплю у своїй оселі. Висітиме весь рік, аби насичувати домівку хорошою енергетикою», – розповіла пані Катерина.
Фото Олександра Матіюка