Новини

Німеччина передасть Україні «міні-Taurus» зі штучним інтелектом

Дрони мають програмне забезпечення, яке робить їх практично несприйнятливими до російського глушіння GPS та інших засобів радіоелектронної боротьби — саме через це їх і порівнюють із далекобійними ракетами Taurus.

Дрони, які Німеччина обіцяла надати Україні в червні, виявилися високотехнологічною зброєю, якою керує штучний інтелект. У галузі їх називають «міні-Taurus», а українські військові вже випробовують їх.

Про це пише Громадське.

Дрони, про постачання яких іще в червні оголосив Пісторіус, — не звичайні БпЛА, якими має керувати людина, а високотехнологічні літальні апарати, керовані штучним інтелектом.

У вересні німецька компанія з розроблення штучного інтелекту Helsing підписала контракт із Міністерством оборони України на виробництво 4 тисяч ударних безпілотників. 

Ці дрони мають програмне забезпечення, яке робить їх практично несприйнятливими до російського глушіння GPS та інших засобів радіоелектронної боротьби — саме через це їх і порівнюють із далекобійними ракетами Taurus.

Дрон здатен сам розпізнавати місцевість за допомогою багатьох тисяч орієнтирів, допомагаючи операторові триматися курсу навіть за несприятливих погодних умов або на розбомблених територіях. Після знайдення цілі й отримання вказівок від оператора безпілотник сам летить до неї.

У такий спосіб влучність таких БпЛА вища, ніж у звичайних дронів із ручним керуванням. Також вони мають більшу дальність і здатність знищувати російські танки й укриття, атакуючи їх із повітря на повній швидкості.

Після успішного проходження випробувань «міні-Taurus» зараз «доопрацьовують у реальних умовах експлуатації» на сході України. Починаючи з грудня, Україна отримуватиме по кілька сотень таких дронів щомісяця.

Німецький міністр оборони підтвердив постачання таких безпілотників Україні. За його словами, він «дуже радий, що постачання цих ударних безпілотників зі штучним інтелектом починається просто зараз», нагадавши про масовану російську атаку по Україніна передодні.

Пісторіус каже, що в роботі безпілотників компанії Helsing зміг переконатися «у травні під час візиту до мого колеги Рустема Умєрова в Україну».

 

Коментарі