Чернівецька область є однією з десяти регіонів України, де запрацює програма «Кращий догляд для кожної дитини».
У буковинських дитячих будинках-інтернатах наразі мешкає 988 дітей. А патронатних сімей, де дитина може пожити не більше трьох місяців, у краї є одинадцять.
Про це повідомив начальник Чернівецької обласної військової адміністрації Руслан Запаранюк під час пресконференції щодо забезпечення права дітей у Чернівецькій области на виховання в сімейному оточенні.
Буковина є одним із десяти регіонів України, де запроваджують програму «Кращий догляд для кожної дитини», каже голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Мунір Мамедзаде.
Реформа розрахована на довгострокову перспективу.
«Метою програми є забезпечити добробут кожної дитини, щоб вона проживала в сімейному середовищі, а не в інституційному закладі. Адже маємо багато свідчень про те, що такі заклади є шкідливими для дітей», – розповідає Мунір Мамедзаде.
Крім цього, у Чернівецькій области запустять проєкт «Фасилітація деінституціалізації», каже його координаторка Ярослава Куштан. Він розрахований на те, щоб якомога більше дітей жили в сім’ях.
Поки що проєкт запрацює в п’яти громадах краю: Хотинській, Сторожинецькій, Новоселицькій, Чернівецькій і Великокучурівській.
Щодо фінансування «Фасилітації деінституціалізації у Чернівецькій области», то його здійснюватимуть спільно з громадами.
До грошової допомоги долучиться також Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) і Європейський Союз.
Голова Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірина Тулякова зазначила, що для підтримки сімей, які зацікавлені у створенні альтернативних форм сімейного виховання запустили гарячу лінію: 0 800 401 000.
Фото Ігоря Константинюка