Під час однієї із подій Укрурбанфоруму представили результати воркшопу з переосмислення місця перед залізничним вокзалом.
У Чернівцях у межах шостого Українського урбаністичного форуму 2024, обговорювали, зокрема, як створювати публічні простори: площі, вулиці та зелені зони.
Так, під час однієї із подій форуму представили результати воркшопу (гуртка – авт.) з переосмислення привокзальної площі в Чернівцях.
Урбаністка аналітичного центру «CEDOS» Богдана Бесчастна каже, що колись перед залізничним вокзалом була площа. Учасники гуртка шукали варіанти, як облаштувати місце перед вокзалом, аби його справді можна було назвати площею.
«Наразі там є невпорядкованість руху, хаос. Ми написали свої враження від того, коли прибуваєш на привокзальну площу. Потім визначили основних користувачів цього простору. Спробували зрозуміти, що їм потрібно для того, щоб користуватися площею було комфортно», – розповідає урбаністка.
Богдана Бесчастна ділиться, що під час переосмислення привокзальної площі врахували також те, чи можна звідти дістатися до зупинки «річка Прут» або Резиденції митрополитів Буковини та Далмації. Напрацювали більше проблематичних питань, аби сформувати їх у найважливіші критерії трансформації привокзальної площі.
«Учасники гуртка також дослідили простір за вокзалом. Ми знаємо, що місто розробило концепцію інтегрованого розвитку, в якій беруть до уваги те, що в Чернівцях є річка Прут. Наші учасники відвідали міст через річку. Сказали, що там некомфортно пересуватися. У майбутньому потрібно розвивати також і цю територію», – каже Богдана Бесчастна.
Крім цього, учасники подавали ідеї про те, веде далі урбаністка CEDOS, щоб перед залізничним вокзалом зробити пішохідну зону. Дозволити проїзд лише громадському транспорту, а рух автомобілів запустити вгорі – вулицею Капеланською. На думку гуртківців, це допоможе врегулювати рух транспорту перед вокзалом.
«Це лише початок публічного обговорення привокзальної площі. Думаю, що надалі залучатимуть мешканців, експертів, проводитимуть якісь консультації. Адже це великий інфраструктурний об’єкт, який впливає на розвиток міста. Вважаю, наступним кроком має бути конкурсне завдання щодо проєктування», – резюмує Богдана Бесчастна.
Усі пропозиції і напрацювання сформують у стратегію досліджень. Це потрібно для того, щоб зрозуміти, чи визначили всі проблемні питання під час проведення гуртка, та що треба доопрацювати.
Фото Ігоря Константинюка