Репортаж

У Чернівцях відкрили виставку сардаків, створених для військових та рідних загиблих воїнів

Виставка триватиме до 17 вересня у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї. 

У Чернівцях представили другий етап виставки проєкту SARDAK.UА, експонати якої створили для військових, дружин загиблих воїнів, лікарів, митців, патріотів та ВПО. Виставка триватиме до 17 вересня у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї.

Під час заходу продемонстрували сардаки адаптованого та автентичного крою, виготовлені в студії авторки проєкту Світлани Крачило.

Сучасні сардаки виготовили з різних тканин під індивідуальний образ учасника. У межах проєкту запланували виготовлення 12 виробів. 

«Проєкт про вдячність, фаховість, ідентичність. Головний зміст та перформанс – подяка та вшанування людей, які проявили себе найбільше у цей важкий час. Ми не можемо віддячити всім, але сам проєкт є кроком вдячності», – розповідає дизайнерка, авторка проєкту Світлана Крачило.

На фото Світлана Крачило

На фото Світлана Крачило

Один з експонатів виставки з назвою «Карамзин» виготовили для Ігоря Талалая – військовослужбовця, живописця, педагога. Він вступив до лав ЗСУ, коли почалося повномасштабне вторгнення. Нині захищає територіальну цілісність на Харківському напрямку. 

Виріб «Кольорові зорі» присвятили Світлані та Антону Макаренкам. Світлана Макаренко – майстриня-вишивальниця, дружина та матір військовослужбовців. Антон Макаренко – військовий ЗСУ. З перших днів війни проходив службу в артилерії. Тепер боронить державу у підрозділі аеророзвідки Донецького напрямку. Захоплюється історією та культурою України. 

Довідково

Мета SARDAK.UА – створити новий образ сучасної/го українки/ця із базовим виробом – сардаком. В умовах російської агресії проти України відновлення традиції носіння сардака, адаптованого до сучасних потреб, може допомогти українцям окреслити свою національну ідентичність.

Перший етап виставки тривав з 6 серпня до 3 вересня під назвою “Не скину тя, мій сардаче, ніколи, ніколи”, присвячений 190-літтю від дня народження буковинського письменника Юрія Федьковича.

Фото Дмитра Боброва

Коментарі