Перша шпальта, Репортаж

Останні короткі метри та завершення індустрійної секції: Миколайчук OPEN. День 8

У передостанній день фестивалю AMO Pictures провели завершальний захід індустрійної секції, відбулися покази останніх короткометражних українських стрічок, а також повнометражного конкурсу. Чим дивував восьмий день — у репортажі «Шпальти».

Останні короткі метри та завершення індустрійної секції: Миколайчук OPEN. День 8

Миколайчук OPEN наближається до цьогорічного закриття. Так, у передостанній день відбулися фінальні покази конкурсних фільмів. Глядачі упродовж дня змогли переглянути 12 коротких метрів, які розділили на два блоки: «Родинні зв’язки» та «Про тіло і душу».

У першому об’єднали історії, які розповідають про сім’ї, батьківство та виховання.

Відкрив показ фільм «Сонечко» про відносини батька та сина режисера Сергія Кулибишева. 

«Команда, яка працювала над фільмом зародилась та роззнайомилась минулого року, на попередньому Миколайчук OPEN», — розповідає режисер Сергій Кулибишев.

Останні короткі метри та завершення індустрійної секції: Миколайчук OPEN. День 8

Фільм створювався за підтримки друзів режисера, європейських фондів та компанії Netflix. Режисер також додав, що стрічка присвячена його батькові.

Драмеді «Виховання висотою» розповідає про батька, який долає незвичні перешкоди та власний страх, аби підтримати та допомогти синові.

Головними героями драми «Мама» є донька та мати, які опиняються у небезпечній ситуації, намагаючись вирішити сімейні негаразди.

«Сила тяжіння» Ксенії Беркута також концентрується на взаєминах дочки та матері, яка не може прийняти переїзд її дитини до іншого міста.

Також на фестивалі запрем’єрилася і комедія «Моя сім’я та інші звірі» Володимира Бакума. 

Останні короткі метри та завершення індустрійної секції: Миколайчук OPEN. День 8

Крім того, в рамках короткометражного конкурсу показали драму «Чорнозем», яка розповідає про батька, який намагається приїхати з-за кордону, щоб побачитися з власною сім’єю.

«Рибо» у своїй структурі використовує нелінійний підхід, розповідаючи про вічний конфлікт батьків та дітей.

Блок короткометражок «Про тіло і душу» фокусується на фільмах, які досліджують питання пошуку себе, самоусвідомлення та людського тіла.

Тридцятихвилинний фільм Максима Сусіди «Вітя» розповідає про механіка з Лубен, який мріє стати психологом, але вимушений займатися сімейним бізнесом разом з батьком. 

«Ідея фільму прийшла тоді, коли я спостерігав за своїми друзями та помічав, що вони хочуть розмовляти про особисте та відверте, але щось завжди не дозволяло наважитись на це», — розповідає Максим Сусіда. 

Останні короткі метри та завершення індустрійної секції: Миколайчук OPEN. День 8

«Маші скоро 20» Марії Федорченко є дебютом авторки у режисурі та розповідає про процес прийняття дорослішання головної героїні. Зауважимо, що до цього режисерка зіграла головну роль у фільм «Стоп-земля» Катерини Горностай.

Фільм «Нюанс» став своєрідним протестом від київських студентів, які навчаються режисури. 

«Нашу курсову роботу не пропустили на захист в університеті, адже, як нам сказали “там багато матюків”. Тому на захист диплома ми зробили цю стрічку, де ще більше матюків та оголена жінка», — розповідає режисер фільму.

«Ці кляті півонії» знятий у Польщі режисеркою Поліною Біляєвою. Головна героїня фільму намагається усвідомити та розібратись у власному тілі, а також подолати сексуальні дитячі травми.

«Тіло» розповідає історію про дорослішання юної дівчини та сприйняття себе та власного тіла, попри суспільні комплекси та стереотипи.

Крім цього у програмі фестивалю показали короткі метри «Мені не подобається як ти стоїш», «HOMO» та «Рукопис».

Переможці національного конкурсу короткометражних фільмів оголосять на церемонії закриття Миколайчук OPEN.

Завершення першої індустрійної секції

У восьмий день фестивалю відбувся і фінальний захід цьогорічної індустрійної секції. На ньому засновники продакшн-компанії AMO Pictures на власних кейсах розповіли про розвиток відеоконтенту у соціальних мережах, створення коротких метрів для Youtube та плани компанії на майбутнє.

Генеральний продюсер Миколайчук OPEN Олексій Гладушевський розповів, що експеримент можна вважати успішним.

«Навіть мені часто було цікаво послухати, що розповідали спікери. Я чув щось абсолютно нове для себе. Складно сказати, що буде наступного року, але хочеться розвивати напрямок жанрового кіно, розповідати та дізнаватися більше про ті ж горори», — каже Олексій Гладушевський.

Крім цього він зазначив, що фестиваль також продовжить співпрацю з Довженко-Центром, зокрема й у галузі сканування фільмів.

Балканська драма та український горор

У передостанній день на Миколайчук OPEN показали й останній фільм міжнародного конкурсу.

Стрічка «Екскурсія» Уни Гуньяк розповідає про дівчину-підлітка, яка намагається самоствердитись в очах однолітків та бреше про власне особисте життя та вагітність. 

Закрила ж восьмий день фестивалю довгостраждальна стрічка Сергія Альошечкіна «Морена». Її закінчили знімати аж у 2018 році, але вперше показали саме на фестивалі глядацького кіно у Чернівцях. До речі, частина зйомок фільму відбувалась саме на Буковині. Фольк-горор розповідає містичну історію, де змішані чаклунство, карпатські пейзажі, відьми та таємничі вбивства.

Завтра фестиваль проведе офіційну церемонію закриття. У її рамках оголосять переможців національного та міжнародного конкурсів, а також покажуть документальний фільм про Назарія Яремчука — «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Коментарі