Новини

Три українки потрапили до списку 100 жінок року за версією ВВС

У переліку письменниця, захисниця прав дітей й експертка з клімату.

Фото: BBC

BBC опублікували список сотні найвпливовіших жінок року, що надихають. У перелік потрапили письменниця Оксана Забужко, захисниця прав дітей Олена Розвадовська та експертка з клімату Ірина Ставчук.

Про це пише The Village.

У перелік потрапили також потрапили колишня перша леді США Мішель Обама, адвокатка з прав людини Амаль Клуні, футболістка й володарка «Золотого м’яча» Айтана Бонматі, експертка зі штучного інтелекту Тімніт Гебру, голлівудська зірка Америка Феррера та ікона фемінізму Глорія Стайнем.

Оксана Забужко — українська письменниця. Лауреатка багатьох премій, зокрема Національної премії України імені Тараса Шевченка (2019), Літературної премії Центральної та Східної Європи «Анґелус» (2013), «Книга року BBC» (2020), має орден Почесного легіону Франції. Її книги та статті перекладено понад 20 мовами. Найвідоміші — «Польові дослідження з українського сексу» та «Музей покинутих секретів».

Фото: BBC

Олена Розвадовська — співзасновниця благодійної організації «Голоси дітей», що надає психологічну підтримку і допомагає дітям переживати травми війни. Розвадовська також була доброволицею в російсько-українській війні у 2015 році.

«Голоси дітей» почали роботу у 2019 році. Зараз фундація налічує понад 100 психологів, які працюють у 14 центрах, також працює безплатна гаряча лінія.

Фото: BBC

Ірина Ставчук у 2019—2022 роках була заступницею міністра екології, а нещодавно приєдналася до Європейської кліматичної фундації як менеджерка програми в Україні. Вона розробляє екологічні та кліматично стійкі рішення для повоєнного відновлення України.

Торік вісім українок увійшли до списку «100 жінок 2022 року» від BBC. Серед яких Олена Зеленська, Крістіна Бердинських, Марина Вязовська, Яна Зінкевич, Ірина Кондратова, Олександра Матвійчук, Юлія Паєвська та Юлія Сачук.

 

Коментарі