Новини

МВФ схвалив надання Україні кредиту у понад 15 мільярдів доларів

Ця позика є найбільшою для України з моменту повномасштабного вторгнення росії.

Фото Mufid Majnun, unsplash.com

Виконавча рада Міжнародного валютного фонду схвалила чотирирічний фінансовий пакет на 15,6 мільярда доларів для України, щоб допомогти задовольнити нагальні потреби у фінансуванні.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на Reuters.

Ця позика є найбільшою для України з моменту повномасштабного вторгнення росії. Також, як зазначає видання, це перший великий пакет, схвалений МВФ для країни, яка перебуває в активному конфлікті.

Очікується, що ця угода допоможе Україні отримати великомасштабне фінансування від міжнародних донорів та партнерів, включно зі Світовим банком та іншими кредиторами.

Рішення формалізує угоду на рівні персоналу МВФ, досягнуту з Україною 21 березня.

Програма спрямована на підтримку української влади у сфері фіскальної, зовнішньої, цінової та фінансової стабільності, а також на підтримку поступового економічного відновлення. Також програма має сприяти довгостроковому зростанню в контексті післявоєнної відбудови та шляху України до вступу в ЄС.

Як повідомлялося, програму розділять на два етапи: перший, націлений на утримання стабільності та розрахований на 12-18 місяців, і другий — з великими структурними реформами, націлений на зростання та євроінтеграцію.

Коментарі