Новини

Засновниця «Госпітальєрів», Тайра та Олена Зеленська: хто вони – 8 українок, що ввійшли до 100 жінок 2022 року від BBC

Список відображає роль жінок у конфліктах у всьому світі 2022 року.

Фото: InPoland/Олена-Зеленська

ВВС опублікувало список зі 100 жінок, які мали вплив на світ 2022 року. До рейтингу ввійшли вісім українок, пише BBC Україна.

«Проєкт відзначає досягнення жінок у всьому світі та в усіх сферах життя — від волонтерства до керування міжнародними організаціями. Список відображає роль жінок у конфліктах у всьому світі у 2022 році — від протестувальниць, які сміливо вимагають змін в Ірані, до жіночого обличчя війни та спротиву в Україні», — зазначають у BBC Україна.

Що відомо про українок, які ввійшли до списку

Олена Зеленська — перша леді України
Після початку повномасштабного російського вторгнення Олена Зеленська розповідає світу про страждання українського народу, дає сотні інтерв’ю світовим ЗМІ, щоб залучити міжнародну підтримку. Так, в американських парламентаріїв Зеленська просила більше зброї для України, щоб зупинити росію. Британських депутатів закликала створити спеціальний міжнародний трибунал щодо російських злочинів.

Олена Зеленська працює над проєктами з підтримки психічного здоров’я дітей і сімей, травмованих війною, опікувалася просуванням української культури.

Юлія Паєвська (Тайра) — парамедикиня
Засновниця добровольчого медичного підрозділу «Янголи Тайри», який врятував сотні поранених мирних жителів і військовослужбовців.

Фото: Українська правда

Вона потрапила в полон до росіян у березні 2022, коли допомагала евакуювати мирних жителів з оточеного російськими військами Маріуполя. Її звільнили 17 червня, після чого вона дала інтерв’ю сотні світовим ЗМІ, свідчила як полонена про російські злочини та збирає міжнародну підтримку.

Юлія Сачук — захисниця прав людей з інвалідністю
Очолює громадську організацію жінок з інвалідністю «Боротьба за права». Допомагає людям з інвалідністю після початку вторгнення.

Фото: УГСПЛ

Сачук — лавреатка Національної премії з прав людини 2020 року та кандидатка від України в Комітеті ООН із прав людей з інвалідністю.

Олександра Матвійчук — нобелівська лавреатка, правозахисниця
Очолює Центр громадянських свобод (ЦГС), який став одним із лавреатів Нобелівської премії миру 2022 року за роботу з документування воєнних злочинів росії після повномасштабного вторгнення.

Уніан

Марина В’язовська — математикиня
Цього року українка стала другою жінкою в історії, яка виграла престижну медаль Філдса. Цю нагороду часто називають Нобелівською премією з математики і вручають кожні чотири роки.

dev.ua

Крістіна Бердинських — журналістка
Під час війни журналістка Крістіна Бердинських подорожувала всією Україною і робила безліч репортажів із регіонів, які обстрілювала росія.

Детектор медіа

Ірина Кондратова — лікарка-педіатриня
Попри постійні обстріли, лікарка Ірина Кондратова та її команда продовжували невтомно піклуватися про вагітних жінок, новонароджених та матерів у Харківському обласному перинатальному центрі.
Вони облаштували пологову палату в підвалі лікарні та ризикували життям, щоб залишитися в реанімації з немовлятами, яких неможливо було евакуювати.

Фото: kliker

В березні вона отримала від футболіста Девіда Бекхема доступ до його сторінки в інстаграмі. Жінка публікувала там інформацію про проблеми, з якими зіштовхуються лікарі й пацієнти під час бомбардувань Харкова.

Яна Зінкевич — політикиня і фронтова медична волонтерка
Засновниця «Госпітальєрів» — волонтерської фельдшерської організації, що рятує життя на передовій. На чолі з Яною Зінкевич вони евакуюють людей із поля бою.

Фото: Суспільне

Зінкевич стала медичною волонтеркою після закінчення школи, а 2014 року на початку воєнних дій в Україні заснувала медичний батальйон.

 

Коментарі