Новини, Репортаж

«Пройшовши війну, він усміхався, бо бачив щасливі очі свого сина»: у Чернівцях запрацювала Резиденція святого Миколая

Резиденція працюватиме з 6 по 30 грудня.

У Чернівецькому обласному державному музеї народної архітектури та побуту сьогодні, 6 грудня, запрацювала Буковинська резиденція святого Миколая.

На території облаштували будинок Миколая, а також декілька фотозон. На випадок відключення електроенергії у Музеї просто неба є генератор. Окрім того, є домовленість щодо безпечного місця на випадок повітряної тривоги.

«Ми творимо свято для дітей. Проте є відмінність між тим, що було і буде зараз. Тут немає хороводів, танців. Це свято духовне, свято моралі, доброти. Воно наше українське, традиційне. Сьогодні перший день роботи, Резиденцію відкрили ще торік. Працюватиме вона щорічно. Наразі є вже записи. У перші декілька днів поки немає багато відвідувачів, але надалі в нас уже заповнений графік», — каже директор установи Іван Пілат.

Як і торік, у ролі Миколая — заслужений артист України Мирослав Маковійчук та артист Олег Колянківський.

Перш ніж зустрітися зі Святим, діти знайомляться з його помічниками. Ті своєю чергою розповідають дітворі про історію свята та вчать молитви. А далі найцікавіше – зустріч із чарівником. 

«Неможливо передати радість дитини. У неї світяться очі та душа. Дорослі поводяться як діти — вони теж заряджаються світлою енергією, що панує в цій кімнаті, незважаючи на вік. Цього року ситуація важка. Себе ми ведемо відповідно до реалій. Стараємося дарувати радість дітям і дорослим, щоб хоч трішки вони відчули диво зимового свята», — зазначає Миколай.

Першими відвідувачами цьогоріч стали переселенці з Харкова та Мелітополя.

«Маленький Остап із татом та мамою залишилися в захваті. Його тато Олег воював, зараз на реабілітації. Пройшовши війну, переживши страх, він усміхався, бо бачив щасливі очі свого сина. Ми даруємо щастя через дитячі емоції всім, хто приходить сюди. Якщо мені вдалося запалити хоч одну маленьку душу — я вже щасливий», — додає артист.

Резиденцію відкрили 6 грудня, щоб і ті віряни, які святкують Різдво 25 грудня, змогли відвідати її того дня, коли у них святкують Миколая. За словами директора, музей — це заклад збереження пам’яті та популяризація традицій народної культури. 

«Свято Миколая — наше традиційне, а Діда Мороза нам привезли з півночі. Дуже багато років ми вірили в того міфічного Діда Мороза. Водночас святий Миколай — це реальна особа, яка була, жила і творила чудеса, робила добро людям», — додає директор Музею просто неба.

За його словами, резиденція має домовленості з Департаментом соціального захисту Чернівецької ОВА: дітки пільгових категорій зможуть потрапити туди безкоштовно. Спершу потрібно про це домовитися з відомством, адже вони закуповуватимуть подарунки для цієї дітвори. Резиденція не братиме коштів за вхід та обслуговування у такому випадку. 

19 грудня — також особливий день, тож не всі матимуть змогу потрапити до Резиденції. Цей день із Миколаєм проведуть діти, які потрапили під опіку Департаменту соціального захисту. 

Вхід до Музею просто неба платний. Квиток для дитини коштує 50 гривень, подарунок — 150. Один із батьків не оплачуватиме квиток, для іншого ж ціна за вхід — 70 гривень. Якщо це група дітей із вихователями чи вчителями, двоє з тих, що супроводжують, не платитимуть.

Резиденція працюватиме з 6 по 30 грудня. Потрапити туди можна за записом. Графік роботи — щодня з 10:00 по 18:00. Але якщо буде багато охочих, роботу Резиденції продовжать.

Фото Ігоря Константинюка

Коментарі