Новини

МОН просить інші країни надати першокурсникам з України академвідпустку

МОН звернулося до міністерств освіти інших країн, щоб студентам-першокурсникам з України, які цьогоріч вступили до іноземних вишів та через війну не можуть виїхати з України, надали можливість академічної відпустки.

Фото ілюстративне

Міністерство освіти і науки просить інші країни надати першокурсникам з України можливість академвідпустки. Про це в етері телемарафону сказав міністр освіти та науки Сергій Шкарлет, пише Укрінформ.

«Я підписав листи Міністерства освіти та науки до своїх колег-міністрів інших країн світу стосовно того, щоб нашим студентам, які цього року вступили на перший курс, дали можливість академічної відпустки, наприклад, на один рік зі збереженням усіх фінансових зобов’язань цього студента, для того щоб не пропали ці кошти. Для можливості переведення їх в інші заклади освіти тієї чи іншої держави, щоб забезпечити їм навчання онлайн, якщо в тому університеті, куди вступила ця людина, такого навчання немає», — сказав Шкарлет.

Він наголосив, що Міністерство освіти та науки не ухвалює рішень щодо пропуску студентів, які навчаються в закордонних вишах, через кордон.

Втім зауважив, що до міністерства надходить багато звернень щодо цього питання.

«Ті, хто вступив, навчається за міжнародними договорами, ті, за кого держава Україна заплатила кошти, наприклад, за обміном з однією з країн світу, — кожне питання треба розглядати окремо. У нас є багато звернень від громадян, студентів, юридичних осіб. Ми намагаємося розглядати, хоча їх багато, і в цьому контексті кожне звернення буде розглянуто. Ми можемо надавати певні листи до ДПСУ стосовно того, що це для ухвалення рішень Держприкордонслужбою, оскільки міністерство, наприклад, чітко знає, що це міжнародний догляд, чітко знає, що цей студент вступив, умовно, на навчання задовго до початку війни», — сказав Шкарлет.

За його словами, Міністерство не володіє інформацією стосовно того, скільки українців вступили до іноземних вишів, але звернень до МОН щодо виїзду на навчання за кордон більше 300.

Коментарі