Новини

Єврокомісія надасть Україні 3 мільярди євро грантової допомоги

Новий проєкт допомоги з’явився після відмови Німеччини надати гарантії щодо кредиту Україні у 9 мільярдів євро. 

Фото Guillaume Périgois, unsplash.com

План допомоги від Єврокомісії у 9 мільярдів євро, з яких 1 мільярд вже надали, міститиме також 5 мільярдів кредиту і 3 мільярдів гранту.

Про це повідомляє POLITICO.

Новий проєкт допомоги з’явився після відмови Німеччини надати гарантії щодо кредиту Україні у 9 мільярдів євро. Там зазначили, що Київ і так має значні  боргові зобов’язання, тому найкращим є шлях грантового фінансування.

Тож ЄС планує розділи 8 мільярдів євро допомоги на дві частини. Першу – кредитну, яка складатиме 5 мільярдів євро довгострокової позики, і другу – грантову, до якої залучать решта 3 мільярди євро.

Наразі немає точних дат реалізації допомоги. Однак Комісія розраховує, що Європейський парламент та країн ЄС у вересні схвалять надання коштів Україні, щоб виплати могли початися у жовтні.

Зазначимо, що у травні лідери ЄС обіцяли Україні макрофінансову допомогу до 9 мільярдів євро. Проте Київ отримав тільки мільярд, наданих бюджетом ЄС.

Зеленський зазначив, що питання допомоги стало напруженим. Президент розкритикував такі дії ЄС щодо затягування допомоги Україні.

Коментарі