Новини

Нове житло в Україні будуватимуть з укриттями. Рада ухвалила закон

Також у законопроєкті йдеться, що доступ до укриттів повинні мати зокрема маломобільні групи населення та особи з інвалідністю.

Фото: slidstvo.info

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №7398, відповідно до якого нове житло, яке будуватиметься в Україні, повинно мати власне бомбосховище або доступ до укриття, яке розташоване неподалік.

Документ у цілому підтримали 280 народних депутатів.

Зазначається, що мета законопроєкту – створення мережі укриттів, які захищатимуть людей від повітряних чи хімічних атак.

«Передбачається включати до складу містобудівної документації на регіональному та місцевому рівнях та проєктної документації на будівництво об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками окремий розділ щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту, а при недотриманні цих вимог – відмовляти у видачі сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта»,- йдеться у тексті.

Також у законопроєкті йдеться, що доступ до укриттів повинні мати зокрема маломобільні групи населення та особи з інвалідністю.

Крім цього, передбачено, що на період воєнного стану та протягом року з дня його припинення або скасування, у прийнятих в експлуатацію багатоквартирних будинках, щодо яких наявні технічні умови, але не завершена процедура приєднання до електричних мереж, електрична енергія на технічні цілі (загальнобудинкові потреби) продається за цінами, визначеними як для колективного побутового споживача.

 

 

Коментарі