Новини

Рада ЄС схвалила виділення Україні п’ятого траншу військової допомоги

Таким чином, підтримка ЄС України зросла до 2,5 млрд євро.

Фото: Слово і Діло

Рада Європейського Союзу схвалила виділення п’ятого траншу військової допомоги Україні у розмірі 500 мільйонів євро.

Про це повідомляється на офіційному сайті Європейської Ради.

Відповідно до поточних пріоритетів, висловлених українським урядом, і підтримки, наданої до цього часу, заходи допомоги складаються з 490 млн євро на військову техніку, і 10 млн євро, призначених для покриття забезпечення обладнанням і витратними матеріалами, такими як засоби індивідуального захисту, аптечки першої допомоги та пальне.

Завдяки п’ятому траншу вартістю 500 млн євро внесок ЄС у рамках Європейського фонду з підтримки миру для України тепер становитиме 2,5 мільярда євро.

«ЄС залишається зосередженим і непохитним у своїй підтримці України в її боротьбі за свободу та незалежність. Україні потрібно більше зброї; ми її надамо. У цьому контексті країни-члени ЄС погодилися мобілізувати п’ятий транш військової допомоги в розмірі 500 млн євро, що збільшує загальну суму військової підтримки Збройних Сил України до 2,5 млрд євро», – заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що країни Євросоюзу погодили п’ятий транш у розмірі 500 млн євро військової допомоги Україні. Виділення четвертого траншу у розмірі 500 млн євро на військову допомогу для України Рада ЄС схвалила наприкінці травня. Попередні транші допомоги ЄС погодив 28 лютого, 23 березня та 13 квітня 2022 року.

Коментарі