Новини

Розробили за зразком Збройних сил США: в Україні з’явиться уніфікована жіноча військова форма

Першу партію штанів, кітелів і тактичної білизни вже цього тижня передадуть захисницям на безоплатній основі.

Фото: armyinform.com.ua

У жінок, які служать в Збройних силах України, зʼявиться уніфікована військова форма. Її розробкою займаються волонтери.

Про це повідомляє BBC Україна з посиланням на Міноборони.

Так, волонтери проаналізували світовий досвід щодо жіночої форми в інших арміях та звернули увагу на типи фігур, щоб спершу підбирати одяг індивідуально.

До розробки залучені дві ініціативні групи. Перша – група волонтерів за підтримки Офісу президента, друга – на чолі з депутаткою Київради Іриною Никорак – Arm Women Now. Міноборони провело з ними зустріч, після якої почали працювати спільно.

Ідея виробництва жіночої військової форми з’явилася після численних запитів від жінок, які воюють на передовій. Чоловічі розміри й фасони одягу не відповідають жіночим: штани можуть добре сидіти у стегнах, але будуть завеликі у талії, у кітелів – задовгі рукави, плече спускається майже до ліктя. Жінкам доводиться перешивати форму або закріплювати її булавками та тактичним ременем у польових умовах.

Авторка проєкту Arm Women Now депутатка Ірина Никорак розповідає, що першу партію штанів, кітелів і тактичної білизни вже цього тижня передадуть захисницям на безоплатній основі. Так зможуть протестувати, чи форма функціональна й зручна.

Довідково

На сьогодні в ЗСУ разом із добровольцями територіальних громад служать близько 57 тисяч жінок. З них близько 32 тисячі – безпосередньо в зоні бойових дій.

Кількість військовослужбовиць у ЗСУ збільшилася вдвічі з 2015 року. А з 2017-го жінки отримали доступ до майже всіх бойових та офіцерських посад.

Парамедики, артилеристки, снайперки, розвідниці, командирки рот і взводів виконують свій військовий обовʼязок нарівні з чоловіками.

Коментарі