Новини

В Україні продовжили дію пілотного проєкту з трансплантації органів

За 6 місяців в Україні виконали 136 трансплантацій органів.

Дію пілотного проєкту з трансплантації органів уряд продовжив до кінця 2023 року.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Для закладів охорони здоров’я, учасників пілотного проєкту, запровадили нові критерії, яким вони мають відповідати.

«Прийнята постанова також передбачає передачу повноважень щодо укладання договорів з трансплантації до спеціалізованої держустанови «Український центр трансплант-координації» і придбання для неї медвиробів, призначених для збільшення допустимого часу холодової ішемії трансплантату», — мовиться у повідомленні.

Вам буде цікаво: Друге життя з «чужими» органами. Все про трансплантологію у Чернівцях

Віктор Ляшко зазначив, що за 6 місяців в Україні виконали 136 трансплантацій органів. До прикладу за аналогічний період 2021 року виконали 126 трансплантацій органів. Із них 12 трансплантацій — дітям (9 нирок та 3 печінки).

Також є заклад, який вперше почав виконувати трансплантації уже після 24 лютого та відразу вийшов на 5 місце за загальною кількістю операцій. Йдеться про Волинську обласну клінічну лікарню. Там виконали 10 трансплантацій, 5 від живого родинного, 5 від посмертного донора.

Нагадаємо, що у Чернівецькій обласній клінічній лікарні вперше провели операцію з трансплантації органа. Хворому пересадили нирку. Донором стала його мати.

Також у січні в Україні вперше пересадили дитині печінку від посмертного донора. На нього чекали чотири місяці, адже ніхто з рідних малюка не підходив для трансплантації.

Коментарі