Новини

Підозра у розкраданні ліків та спорядження для військових: ДБР перевіряє можливі зловживання в Буковинському онкоцентрі

За даними слідства, закуплену для захисників країни продукцію продавали.

Державне бюро розслідувань (далі ДБР) перевіряє факти можливих зловживань зі стратегічною продукцією у Буковинському онкоцентрі. За інформацією слідства, медзаклад закупив ліки та військове спорядження вартістю у майже 4 млн грн. Відтак продукцію, придбану для захисників країни, продавали.

Про це повідомляють на сайті Державного бюро розслідувань.

«У березні 2022 року між онкологічним центром та приватною фірмою був укладений договір на закупівлю ліків та військового спорядження вартістю у майже 4 млн грн. Серед номенклатури були військовий одяг, взуття, бронежилети, а також інші групи товарів, зокрема ліки та військові аптечки. Закуплену для захисників країни продукцію незаконно розпродавали зловмисники», — йдеться у повідомленні.

Крім того, ДБР виявило, що впродовж 2020-2022 року посадовці онкоцентру за змовою з приватною фірмою закуповували медичне обладнання та інвентар за цінами вдвічі-втричі вищими за середньоринкові. Нині ці факти перевіряють.

У червні в онкоцентрі працівники ДБР провели низку обшуків. Вони вилучили документацію, яка може свідчити про незаконні дії посадовців.

Наразі відкрили провадження щодо привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, які вчинені повторно або за попередньою змовою групи осіб.

Директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОВА Олег Чорний у коментарі Шпальті повідомив, що йому не відома інформація про перевірки в онкоцентрі. Також він не має інформації про закупівлю центром продукції для військових.

Як розповів нам генеральний директор Буковинського клінічного онкоцентру Ігор Малишевський, інформація служб та правоохоронних органів про можливі зловживання в онкоцентрі є неправдивою та не відповідає дійсності.

Щодо закупівлі онкоцентром продукції для військових, Малашевський підтвердив, що заклад передавав усе ЗСУ та СБУ.

Коментарі