Новини

Хто не працевлаштувався упродовж 30 днів: безробітних залучатимуть до громадських робіт — Шмигаль

Держава платитиме кожному залученому до суспільно корисних робіт заробітну плату розміром із мінімальну.

Фото Макса Левіна

На час воєнного стану офіційно зареєстрованих безробітних, які впродовж 30 днів не працевлаштовані, залучатимуть до суспільно корисних робіт.

Таким чином уряд України запускає реформу сфери зайнятости, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 21 червня.

«В умовах повномасштабної війни нам потрібно мобілізувати всі можливі ресурси для перемоги над окупантами. Це стосується й організації роботи в тилу. Уряд затвердив документ, який передбачає, що офіційно зареєстрованих безробітних, котрі впродовж 30 днів не працевлаштовані, залучатимуть до суспільно корисних робіт», — сказав Шмигаль.

За його словами, це може бути розбір завалів, будівництво захисних споруд, благоустрій, ремонтні чи сільськогосподарські роботи. Що саме потрібно робити в кожному регіоні, визначатиме місцева влада.

Прем’єр-міністр наголосив, що праця буде оплачуватися. Держава платитиме кожному залученому до суспільно корисних робіт заробітну плату розміром із мінімальну. Наразі вона становить 6 500 гривень на місяць, а з 1 жовтня 2022 року повинна зрости до 6 700 гривень.

«Ми фактично усуваємо можливість, коли люди могли отримувати кошти від держави й відмовлятися від запропонованої роботи. В умовах воєнного часу в держави немає для цього ресурсів. Усі повинні або воювати і захищати Батьківщину, або працювати на перемогу і для фронту», — сказав Шмигаль.

Окрім того, статус і виплати внаслідок безробіття відтепер втрачаються, якщо людина перебуває за кордоном понад 30 днів під час воєнного стану.

Представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук пояснив, що до громадських робіт насамперед залучатимуть зареєстрованих безробітних, яким не знайшли роботу. А також працівників, які втратили частину заробітної плати.

Мельничук зазначив, що до суспільно корисних робіт не залучатимуть людей, які реалізують заходи національного спротиву.

Коментарі