Афіша, Новини

Уперше за кошти меценатів: у Чернівецькому драмтеатрі зіграють прем’єру «Сіді Таль»

Меценатом став племінник української акторки та співачки єврейського походження Давид Гуттманн.

Фото: Чернівецька обласна рада

Уперше у Чернівецькому муздрамтеатрі імені Ольги Кобилянської створюють виставу за кошти меценатів. Подія присвячена пам’яті зірки Сіді Таль.

 25-26 червня відбудеться прем’єра «Сіді Таль. А ідише нешуме», що в перекладі з ідиш – «Сіді Таль. Єврейська душа». Про це повідомляють у Чернівецькій обласній раді.

Меценатом став племінник української акторки та співачки єврейського походження Давид Гуттманн. 

«Наразі він проживає у Німеччині, але Давид – чернівчанин. Усе своє життя на Буковині він провів поряд із видатною Сіді Таль та її чоловіком Пінхасом Фаліком. Він ходив з ними на репетиції, подорожував та супроводжував на різні культурні події. Фактично Сіді Таль та Пінхас Фалік виховали Давида», — розповідає головна режисерка театру Людмила Скрипка.

За її словами, Давид Гуттманн завжди мріяв започаткувати творчий проєкт пам’яті Сіді Таль. До речі, цьогоріч, 8 вересня, виповнюється 100 років від дня народження відомої акторки та співачки.

Фото: Чернівецька обласна рада

Прем’єрою цієї вистави планують закрити театральний сезон у муздрамтеатрі. 

Творці вистави вважають, що актуальність цієї теми сьогодні важко переоцінити, Зазначають, коли розпочалося повномасштабне вторгнення росії в Україну, ця вистава зазвучала зовсім по-іншому. 

«Може здатися, що історія про євреїв, мову ідиш зараз недоречна, але виявляється, що вона дуже навіть потрібна. На часі саме єврейське питання, коли представник рф Лавров розповідає різні нісенітниці. Ось, будь ласка, обласний академічний український театр готує виставу, де головні персонажі – євреї, де показано єврейський театр, звучить мова ідиш, якою не дозволяли розмовляти. І ми підіймаємо це питання, у той час, коли дехто намагається звинуватити нас у фашизмі і нацизмі», — каже Людмила Скрипка.

Ця вистава це історія про любов, стосунки, важкий творчий шлях двох видатних особистостей. 

«На прикладі Сіді Таль та Пінхаса Фаліка ми вкотре переконуємося, що, як би не складалося життя, які б труднощі не виникали, а боротися треба завжди і жити, жити на повну силу. Цей досвід дуже важливий сьогодні», – йдеться у повідомленні.

Зазначають, що одним із консультантів творчої групи став відомий український піаніст, музикант, актор та композитор Майк Кауфман-Портніков. Він вважає, що Сіді Таль та Чернівці – це не просто актуальна тема для театру, вона має бути засадничою. Адже ця видатна співачка – родзинка світової культури.

Фото: Чернівецька обласна рада

«Чернівці можна було б назвати містом Сіді Таль, як і містом Івасюка. Сіді Таль – це важлива ознака культури, поєднання єврейства та українства в єдине. Тому ця вистава – не просто на часі, вона кричить наскільки є актуальною. Крім того, це можливість позбутися меншовартості та показати, що таке Чернівецька філармонія, яким було місто і що тут відбувалося. Як увесь світовий бомонд проходив через Чернівці і як, нарешті, він має сюди повернутися!», – каже Майк Кауфман-Портніков. 

Сіді Таль у виставі зіграють три актриси, адже творці прагнуть показати життя видатної співачки у різному віці. 

Очікують, що прем’єру відвідає меценат, племінник Сіді Таль, Давид Гуттманн.

 

Коментарі