Новини

З «Азовсталі» евакуювали частину українських військових: що відомо

До медичного закладу у Новоазовську вивезли 53 важкопоранених українців для надання медичної допомоги.

Фото reuters.com

Частину українських військових у понеділок, 16 травня, евакуювали з території заводу «Азовсталь» у Маріуполі. Останні тижні блокади Маріуполя вони провели під землею в бомбосховищах заводу.

Близько опівночі Міноборони України підтвердило проведення евакуації. Заступниця міністра Ганна Маляр повідомила, що військова розвідка, Збройні сили, Нацгвардія і прикордонна служба провели операцію з порятунку заблокованих на території комбінату «Азовсталь» оборонців Маріуполя.

За її словами, 16 травня до медичного закладу у Новоазовську вивезли 53 важкопоранених українців для надання медичної допомоги. Ще 211 людей через гуманітарний коридор були доставлені в Оленівку. Ці міста розташовані на території самопроголошеної «ДНР».

«Для подальшого повернення їх додому буде здійснено процедуру обміну», — повідомила Маляр.

Президент Володимир Зеленський, своєю чергою, заявив, що робота над евакуацією українських військових з Маріуполя триватиме.

«Хочу підкреслити: українські герої потрібні Україні живими. Це наш принцип. Думаю, що ці слова зрозуміє кожна адекватна людина. Операція з порятунку оборонців Маріуполя розпочата нашими військовими, розвідниками. Щоб повернути хлопців додому, робота продовжується, і ця робота потребує делікатності. І часу», — наголосив він у своєму відеозверненні.

Нагадаємо, що територія металургійного комбінату «Азовсталь» залишилася останнім прихистком для українських військовослужбовців у місті. Ця територія з перших днів вторгнення росії було оточене практично з усіх боків.

Коментарі