Новини

Понад 1200 дітей в Україні зникли безвісти за час війни

За офіційними даними, окупанти вбили 226 українських дітей. Понад 420 дітей отримали травми і поранення.

Фото ілюстративне

За час війни до Національної поліції надійшло 1112 звернень про зникнення безвісти 1214 дітей.

Про це заявила радниця — уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, співголова координаційного штабу з питань захисту прав дітей в умовах воєнного часу Дар’я Герасимчук.

«За даними координаційного штабу з питань захисту прав дітей в умовах воєнного часу, що отримали від управління ювенальної превенції Національної поліції України, за час війни надійшло 1112 звернень про безвісне зникнення 1214 дітей. У розшуку на сьогодні залишається 90 дітей. На жаль, серед знайдених, двох дітей виявили мертвими», — розповіла Герасимчук.

Вона пояснила алгоритм дій батьків при втраті контакту чи зникненні дітей. Зокрема радниця зазначила, що необхідно у першу чергу звертатися до поліції, а далі вже долучитися до пошуку.

«Насправді часто спочатку люди самі починають шукати тижнями по родичах, і тільки потім звертаються до Національної поліції. При цьому втрачається час. Можливо саме в цей момент дитина знаходиться на території України і її планують вивезти. Тому дуже важливо в першу чергу звернутися до поліції», — пояснила Дар’я Герасимчук.

За офіційними даними, окупанти вбили 226 українських дітей. Понад 420 дітей отримали травми і поранення.

Коментарі