Новини

Україна підтримує ініціативу ООН про чотириденне Великоднє перемир’я

Гуманітарна павза є необхідною для безпечної евакуації тисяч цивільних осіб, які бажають покинути небезпечні зони активних та можливих бойових дій.

ООН просить гуманітарну паузу в Україні / фото REUTERS

Україна підтримує ініціативу генерального секретаря ООН Антоніо Гуттеріша запровадити Великодню чотириденну «гуманітарну павзу» в Україні.

Про це повідомляє МЗС України.

«Вдячні Генеральному секретарю ООН Антоніо Гуттерішу за ініціативу запровадити Великодню чотириденну «гуманітарну павзу» в Україні, починаючи з Чистого четверга, 21 квітня.

Цілком поділяємо думку, що гуманітарна павза є необхідною для безпечної евакуації тисяч цивільних осіб, які бажають покинути небезпечні зони активних та можливих бойових дій, насамперед із багатостраждального Маріуполя».

У МЗС заявили, що високо цінують готовність ООН забезпечити доставку гуманітарної допомоги населенню найбільш постраждалих районів України у разі досягнення «режиму тиші».

Там додали, що росія повинна припинити напади на цивільні об’єкти України, припинити блокади українських міст, а також гарантувати безпечний і безперешкодний доступ до населення на тимчасово окупованих територіях гуманітарного персоналу та його транспортних засобів і обладнання.

«Україна завжди була і залишається відданою вирішенню конфлікту мирним та дипломатичним шляхом. Ми також підтвердили свою згоду на пропозиції щодо гуманітарного перемир’я, передані заступником Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань – Кризовим координатором Мартіном Гріффітсом під час його візиту в Україну», – зазначили в МЗС.

Відомо, що раніше Генсек ООН виступив із закликом до чотириденної гуманітарної павзи на Страсний тиждень, починаючи зі Страсного четверга і до Великодня в неділю, 24 квітня, щоб дозволити низці гуманітарних коридорів відкритися.

Коментарі