Новини

Німеччина погодила продаж бронетехніки Україні від держави НАТО

Ідеться про 56-58 БМП (PbV-501, раніше відомі як БМП-1), що оснащені гарматою і кулеметами.

Shawn Thew / EPA

Міноборони Німеччини ухвалило рішення схвалити постачання Україні БМП із запасів колишньої Німецької Демократичної Республіки, які зараз перебувають у Чехії.

Про це повідомляє Welt am Sonntag з посиланням на свої джерела. Видання «Spiegel» зазначає, що теж отримало підтвердження від своїх джерел в уряді.

Йдеться про 56-58 БМП (PbV-501, раніше відомі як БМП-1), що оснащені гарматою і кулеметами.

БМП наприкінці 90-х років передали Швеції, а потім продали чеській компанії, яка тепер хоче продати їх Україні. Для цього необхідно було отримати згоду Німеччини як країни походження.

Раніше, за даними видання, Німецький уряд блокував ці спроби, що почалися ще 2019 року. В уряді Ангели Меркель не хотіли схвалювати рішення, вважаючи, що це зашкодить діалогу з росією. Після радикальної зміни політики Німеччини з початком повномасштабного вторгнення в уряді Олафа Шольца все одно досі відмовлялися говорити про постачання артилерії чи танків.

Як зазначає видання, вочевидь, на зміну позиції уряду вплинуло і враження від війни в Україні, і тиск з боку західних союзників. 30 березня міністерка оборони Крістіне Ламбрехт говорила зі своїм американським колегою, а також під час візиту до Вашингтона телефонувала міністру оборони України. У четвер у німецькому міноборони повідомили у Прагу, що уряд схвалить передачу БМП Україні.

Spiegel за своїми джерелами пишуть, що цього разу згода від Берліна надійшла дуже швидко. Чеська компанія, яка є нинішнім власником БМП, надіслала свій запит 24 березня.

Коли БМП можуть опинитися на території України, невідомо, але цей процес однозначно займе декілька тижнів — спершу техніку потрібно буде перевірити і полагодити.

 

Коментарі