Новини

Канада відкрила міграційну програму для українців, які втекли від війни

За цією програмою українці та найближчі члени їх сімей будь-якої національності можуть перебувати в Канаді як тимчасові резиденти до 3 років.

unsplash

Канада запустила тимчасову міграційну програму для українців, які залишили країну через російське вторгнення.

Про це йдеться у заяві на сайті канадського уряду, пише «Європейська правда».

«У відповідь на повномасштабне вторгнення Владіміра Путіна в Україну міністр імміграції, біженців та громадянства Шон Фрейзер оголосив про запуск Канадсько-українського дозволу на екстрені поїздки (CUAET). CUAET – це особливий, прискорений шлях тимчасового проживання для українців, які шукають безпечного притулку в Канаді, поки триває війна в їхній рідній країні», – йдеться у заяві.

За цією програмою українці та найближчі члени їх сімей будь-якої національності можуть перебувати в Канаді як тимчасові резиденти до 3 років.

Заявники, які перебувають за кордоном, повинні подати онлайн-заявку на візу в Канаду та надати свої біометричні дані (відбитки пальців і фотографію). Заявникам пропонується подати заявку на 3-річний відкритий дозвіл на роботу одночасно з подачею заяви на візу. Цей дозвіл дозволить їм працювати в Канаді.

Відповідно до цієї спеціальної програми, багато звичайних вимог, пов’язаних зі звичайною візою або дозволом на роботу, були скасовані.

Учні початкової та старшої школи можуть зареєструватися та почати відвідувати школу відразу після прибуття до Канади, а будь-хто, хто бажає навчатися у вищих навчальних закладах, може подати заявку на отримання дозволу на навчання.

Українські працівники, студенти та гості і члени їхніх сімей, які вже перебувають у Канаді, також виграють від цих заходів. Вони можуть подати заявку на продовження свого статусу відвідувача або дозволу на роботу на 3 роки, подати заявку на отримання нового дозволу на роботу чи навчання або продовжити свій існуючий дозвіл.

Весь процес отримання візи та дозволу на роботу безкоштовний.

Українці та члени їх сімей звільнені від вимог Канади щодо вакцинації проти COVID-19. Однак вони повинні відповідати всім іншим вимогам охорони здоров’я для подорожей, таким як карантин і тестування.

 

Коментарі