Новини

Польща висунула народного депутата України Мустафу Джемілєва на Нобелівську премію: хто він

Мустафу Джемілєва вже тричі висували на здобуття Нобелівської премії.

Фото: Андрей Гудзенко/LIGA.net

Польща номінувала народного депутата України та лідера кримськотатарського народу, Мустафу Джемілєва на здобуття Нобелівської премії миру у 2022 році. Про це повідомляють «Крымские новости».

Мустафу Джемілєва висували на здобуття Нобелівської премії й раніше, у 2009-му, 2011-му та 2015 роках.

Зараз в окупованому Криму триває заочний судовий процес над Джемілєвим. У квітні 2020 року Росія звинуватила Мустафу за трьома статтями російського Кримінального кодексу:

— перетин держкордону Росії іноземним громадянином, в’їзд якому до Росії не дозволений, вчинений групою осіб за попередньою змовою;

— недбале зберігання вогнепальної зброї, що створило умови для її використання іншою особою, якщо це спричинило тяжкі наслідки;

— незаконне придбання і зберігання боєприпасів;

Джемілєву заборонено на в’їзд до Криму на 15 років – до 5 березня 2034 року.

Довідка

Мустафа Джемілєв — український політичний та громадський діяч кримськотатарського походження,  провідник  кримськотатарського національного руху дисидент та правозахисник. Народний депутат України від фракції партії Європейська Солідарність, з 20 серпня 2014 року до 18 травня 2019 року Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу. Під час окупації Криму  Джемілєв займав позицію недоторканності кордонів України й не визнав референдум.

Коментарі