Новини

Скасування військового призову та збільшення чисельности армії: Зеленський підписав Указ зміцнення обороноздатности

Українську армію хочуть збільшити до 100 тисяч військових.

Фото: ЗСУ

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про зміцнення обороноздатности держави та привабливости військової служби. Він передбачає збільшення чисельности армії на 100 тисяч людей та підвищення грошового забезпечення військових. Також із 1 січня 2024 року планують скасувати призов. Про це йшлося під час виступу президента у Верховній Раді.

«Розроблено Указ про зміцнення обороноздатности держави і привабливости військової служби. Цей документ — це старт переходу України на професійну армію. Цей Указ не тому, що “скоро війна”, — це я говорю для всіх. Він для того, щоб скоро й надалі був мир, мир в Україні», — заявив Зеленський.

Указ передбачає:
— збільшення грошового забезпечення військових до рівня не менше трьох мінімальних зарплат;
— створення професійної армії;
— збільшення терміну дії контрактів;
— розробку концепції забезпечення житлом військових, ветеранів та членів їхніх сімей;

— збільшення впродовж 3 років чисельности ЗСУ на 100 тисяч осіб;

скасування призову в Україні від початку 2024 року.

Так, документ передбачає поступовий перехід до формування Збройних сил України на професійній основі. Зокрема можуть запровадити модель інтенсивної системи військової підготовки як альтернативної форми проходження строкової служби та припинення призову громадян України.

Зеленський підписав Указ безпосередньо на трибуні Верховної Ради.

Зазначимо, що нещодавно Україна піднялася у рейтингу найпотужніших армій світу. Міжнародна компанія Global Firepower, яка щорічно складає цей рейтинг, цьогоріч помістила Україну на 22-е місце.

Коментарі