Новини

В Україні створять сервіс, який сповіщатиме про перевірку даних українців у реєстрах

Кожному українцю буде приходити сповіщення, коли чиновник перевіряє ваші дані в реєстрі.

Фото: thedigital.gov.ua

В Україні запустять послугу «єЗахист» у додатку «Дія» та сервіс, що сповіщатиме про перевірку даних у реєстрах.

Про це повідомляє Бабель з посиланням на міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.

«Ми ухвалили рішення запустити найближчим часом послугу «єЗахист» у додатку «Дія». Де кожен громадянин зможе дізнатися базові правила кібербезпеки, у яких реєстрах є інформація про них. Наступним кроком буде запуск сервісу, де кожному українцю буде приходити сповіщення, коли чиновник перевіряє ваші дані в реєстрі», — написав Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі.

Міністр прокоментував інформацію про нібито «злив даних українців у мережі».

«Насправді про таке писали завжди. Але зараз такі новини сприймаються особливо гостро через інформаційну війну, яка відбувається проти України. Програма «Дія» не зберігає особисті дані. Тому, коли ви авторизуєтеся в «Дії», документи підтягуються наново, а COVID-сертифікат потрібно генерувати наново», — зазначив він.

Михайло Федоров запевнив, що особисті дані, які зараз хакери продають у мережі, «скомплектовані з різних джерел, часто з одного популярного банку».

Також додав, що міністерство блокує такі ресурси та знаходять ресурси інвестувати в захист реєстрів, аби дані українців були під контролем».

У ніч проти 22 січня невідомий виклав на хакерському форумі оголошення про продаж нібито персональних даних українців, отриманих під час кібератаки на державні сайти України, за $15 тисяч.

У Мінцифри запевняють, що це афера та провокація.

Коментарі