Новини

Джавеліни й Стінгери: Латвія, Литва та Естонія дадуть Україні американську зброю

Байден заявив, що Росія дорого заплатить, якщо вдереться в Україну.

YT

США дозволила Литві, Латвії та Естонії відправляти ракети та іншу зброю американського виробництва в Україну. Це вирішили через загострення російської загрози. Про це повідомляє Reuters.

Відповідно до правил експортного контролю, країни мають отримати дозвіл Державного департаменту США, перш ніж передавати її третім сторонам.
Угоди мають дозволити Естонії передати Україні протитанкові системи Javelin, а Литві — переносні зенітно-ракетні комплекси класу «земля-повітря» Stinger.

«Сполучені Штати та їхні союзники та партнери об’єднуються, щоб прискорити надання допомоги Україні у сфері безпеки. Ми перебуваємо в тісному контакті з нашими українськими партнерами та нашими союзниками по НАТО і творчо використовуємо всі доступні інструменти співпраці в галузі безпеки, щоб допомогти Україні зміцнити свою оборону перед посиленням російської агресії», — сказав представник Державного департаменту США.

Інформація про постачання Україні зброї з’явилася після того, як Байден заявив на пресконференції, що Росія дорого заплатить, якщо вдереться в Україну.

Постачання зброї Україні

Наприкінці 2021 року глави Міністерств оборони Балтійських країн висловили одностайну думку щодо необхідності підтримувати Україну постачанням озброєння.
Зокрема, у грудні міністр нацоборони Литви заявив, що його країна готова всіма способами підтримувати Україну на тлі ймовірного нового вторгнення Росії — навіть передати Україні летальну зброю.  А на початку січня голова Міноборони Латвії Артіс Пабрікс після зустрічі з українським послом повідомив, що Латвія відправить Україні летальне озброєння.
При цьому є країни, які різко проти постачання зброї на підтримку України. Зокрема Німеччина, яка пояснює це рестриктивною політикою експорту зброї і історією країни.

Проте глава МЗС України Дмитро Кулеба заявляє, що діалог щодо постачання зброї з Німеччиною продовжується.

Коментарі