Новини

У Чернівцях капітально ремонтуватимуть Головну: що відомо та думка експерта

На частині вулиці Головної ремонтні роботи планують розпочати вже цього року.

Цього року у Чернівцях почнуть капітальний ремонт вулиці Головної. Вже визначили проєктанта, який розробить проєктно-кошторисну документацію та експертизу для ремонту на відрізку між вулицями Гагаріна та Чкалова. Документація повинна бути готовою до 30 квітня цього року. Про це повідомив «Шпальті» заступник міського голови Чернівців Василь Зазуляк.

Посадовець зазначив, що вже є переможець тендеру на виготовлення проєктно-кошторисної документації, це ТОВ «Урбан прогрес». А саме проєктна організація, яка виготовляла відповідну документацію для ремонту проспекту Незалежности у Чернівцях.

Василь Зазуляк попросив чернівчан висловити свою думку щодо робіт на вулиці Головній. Зокрема, чи варто залишати повністю бруківку, чи вистелити асфальт замість неї, чи комбінувати їх. Також — чи виділяти окремі смуги для громадського транспорту, що робити з паркуванням уздовж вулиці.

Думки чернівчан розділилися. Одні пропонують залишити бруківку, інші — вистелити асфальт. Також серед пропозицій — виділити смугу для громадського транспорту та велосипедистів тощо.

Заступник голови громадської організації «Буковинська агенція регіонального розвитку» Богдан Старик у коментарі «Шпальті» зауважив, що почали говорити з чернівчанами, запитувати думку. А це є добрим сигналом для міста.

Водночас Богдан вважає, що правильно було б оголосити архітектурний конкурс до замовлення проєктно-кошторисної документації — за прикладом Львова.

«Вулиця Головна повинна бути максимально інклюзивною, обов’язково доступною, максимально безпечною. Щодо покриття, то варто добре подумати, яким воно повинно бути. Бо дуже багато посилаються на історико-архітектурні плани, про те, що в історичному середовищі повинно бути історичне покриття, але є державні будівельні норми, які говорять, що на магістральних і вулиці, яка є головною, не може бути грубий колотий камінь. До того ж він є менш безпечним, аніж асфальт, бо на ньому є більший час гальмування автомобіля. Крім того, бруківка менш доступна на пішохідних переходах. Також потрібна велоінфраструктура, але потрібно визначити, де є можливість організувати смуги руху для велосипедистів», — зазначив Богдан Старик.

Також варто попрощатися з парковками і зробити вулицю максимально безпечною, зокрема підвищити переходи, створити острівці безпеки, освітити пішохідні переходи тощо.

Найбільше побоювання у Богдана Старика, що ремонт вулиці Головної та виготовлення проєкту підлаштують під якусь дату і будуть гнатися не за якістю, а за швидкістю.

«Головна — це та вулиця, де варто не поспішати, головне — виготовити максимально якісний проєкт».

Заступник міського голови Чернівців Василь Зазуляк сказав, що вже цього року можуть розпочати та виконати ремонтні роботи на відрізку вулиці Головної в районі Чкалова.

«Уже є переможець тендеру, фахівці Департаменту інфраструктури та благоустрою міської ради зустрінуться з проєктантом після свят, будуть давати свої рекомендації щодо проєкту. Всі думки чернівчан проаналізують та візьмуть до уваги», — зазначив він.

 

 

Коментарі