Новини

Президента просять заборонити феєрверки та іншу піротехніку

У петиції йдеться про те, що звуки таких розваг заважають не лише військовим, але й пенсіонерам та малечі. До того ж, негативно впливають на тварин.

Зеленського просять заборонити петарди та феєрверки в Україні. Така петиція з’явилася на сайті президента під назвою «Про заборону використання петард і феєрверків. Закриття усіх магазинів піротехніки». 

Так, у документі пропонують штраф 15 тисяч гривень за невиконання цих вимог.

У петиції зазначили, що піротехнічні вироби підривають просто біля жилих помешкань, на дитячих майданчиках, безпосередньо на площах. Є чимало свідоцтв сумних наслідків цих розваг.

«Важкі травми отримують самі «підривники» – вибиті очі, покалічені руки тощо. Наші фронтовики часто отримують важкі стреси під час цих вибухів. Страждають люди похилого віку та маленькі діти. Під час кожного такого свята втікають від хазяїв та наражаються на смертельну небезпеку домашні собаки. Були випадки загибелі пташок – як від зупинки серця, так і від травмувань», – мовиться у тексті петиції.

Ба більше, люди, що запалюють феєрверки, часто агресивно реагують на прохання не використовувати піротехніку.

«Ми розуміємо, що в такому випадку має працювати закон. Ми пропонуємо законодавчо заборонити ввіз, продаж та використання будь-яких піротехнічних засобів», – додали автори петиції.

До речі, в Україні передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил дотримання шуму – штраф для громадян – від 85 до 255 гривень, для посадових осіб та громадян – суб’єктів господарської діяльности – від 255 до 510 гривень.

У тому випадку, якщо феєрверки використовують у заборонений час (з 22 години по 8 ранку) або всупереч рішенню органу місцевого самоврядування, або небезпечним шляхом, можна викликати поліцію для фіксування порушення та складання протоколу.

Якщо ви бачите, що сусіди або жителі прилеглих будинків запускають салюти зі своїх балконів або покрівель, чим можуть спричинити шкоду собі чи людям поряд, або вам чи вашому майну, то слід телефонувати у поліцію. Необхідно повідомити, що піротехнічні засоби, не призначені для використання у приміщеннях або на відстані понад 100 метрів від житлових приміщень, використовують не за інструкцією. А це загрожує безпеці людей. Це стосується і запуску салютів поряд із парковками.

Коментарі