Новини

Більше як третина мереж — у критичному стані: у Чернівцях звітували про роботу водоканалу

Чернівціводоканал входить в п’ятірку найбільш складних в Україні.

Фото: скриншот з брифінгу Андрія Колесника на YouTube

Сьогодні, 8 грудня, Генеральний директор КП «Чернівціводоканал» Андрій Колесник звітував про роботу підприємства. Про це повідомляють на фейсбук-сторінці Чернівецької міської ради.

 «Централізоване водопостачання коштує без ПДВ 12 гривень 8 копійок, а Централізоване водовідведення без ПДВ — 7 гривень та 21 копійку. Це один з найнижчих тарифів сьогодні в Україні, який покриває не більше як 60% витрат», — каже Андрій Колесник.

Також він зазначив, що протяжність водопровідних мереж в Чернівцях становить 430 кілометрів, а каналізаційних — близько 303 кілометрів.

«Більше як третина мереж — у критичному стані», — сказав Колесник.  Також він зазначив, що Чернівціводоканал входить у п’ятірку найбільш складних в Україні.

У серпні 2018-го Інституційний консультант з Німеччини в межах міжнародної технічної допомоги запропонував змінити структуру в КП «Чернівціводоканал».

«У 2021 році ми створили центр обслуговування споживачів (ЦОС), фактично реформувавши старий абонентський відділ. Це не просто зміна назви…в абонентському відділі було старе програмне забезпечення, архаїчний інтерфейс, а також складний процес адаптації до змін законодавства», — розповідає Колесник.

За його словами, нове програмне забезпечення ЦОС містить актуальну законодавчу базу та сучасний інтерфейс. Будь-якого ручного втручання там немає, а всі нарахування залишаються в системі без можливости зміни.

«Ми запровадили чат-бот у Viber i Telegram, яким користуються понад 10 тисяч чернівчан. Також запустили новий електронний кабінет споживача з можливістю заплатити за послуги онлайн», — каже директор КП «Чернівціводоканал».

Андрій Колесник розповів, що у квітні кредитна заборгованість підприємства становила понад 62 мільйони гривень, у грудні — 48 мільйонів гривень.

«Почали роботу не тільки по зонуванню міста, а й вперше будемо встановлювати автоматичні вузли регулювання тиску. Ми отримали підтримку від ізраїльської інженерної компанії, тому на головних ділянках відбуватиметься розгалуження водопроводів Чернівців», — розповідає Колесник.

Це дасть знизити не тільки динаміку аварійности, але й стабілізувати в цілому роботу системи.

У 2022-му підприємство планує відновити близько шести кілометрів аварійних доріг магістрального водогону, а також — близько 532 метрів повітряної лінії. Крім того, хочуть реконструювати трубопровід Ду-400, зокрема прохідний тунель. Як повідомляє Колесник, це дозволить збільшити водопостачання від Гравітона до вулиці Винниченка.

Коментарі