Новини

Зупинили повну окупацію країни: у Чернівцях відкрили меморіал Героям Небесної Сотні

Для побудови меморіалу з обласного бюджету виділили півтора мільйона гривень.

Сьогодні, 30 листопада, у Чернівцях на перехресті вулиць Небесної Сотні та Щербанюка відкрили меморіал Героям Небесної Сотні.

Для його побудови з обласного бюджету виділили півтора мільйона гривень.

Під час відкриття прозвучав гімн та відбувся пам’ятний молебень. Близько сотні чернівчан прийшли вшанувати пам’ять загиблих героїв.

На бетонних стендах меморіалу — портрети Олександра Щербанюка та Василя Аксенина. Їхні зображення змінюються під час погляду з різних боків.

«Це ще один крок до гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні. Тато був декілька разів на Майдані. Вперше, коли поїхав, сказав: «Я повернуся, коли буде гостра необхідність». Коли він побачив, що почалися розстріли 17 лютого, то різко вирішив поїхати, нічого не чекаючи, одразу, як дізнався про це», — розповідає син Василя Аксенина Богдан.

За словами Богдана, батько загинув унаслідок кульового поранення на Революції гідности. Нині ведуть співпрацю з Міністерством ветеранів та розробили церемоніал, згідно з яким має відбуватися вшанування Героїв.

«Вісім років тому Майдан у Києві, який відстоював наше право, розумів, що розворот тодішніх представників влади в інший бік, бік «тайожного» союзу, для нас неприйнятний. Майдан переріс у Революцію гідности по всій країні. Мені не потрібно розповідати, що ця Революція та Герої Небесної Сотні зупинили повну окупацію нашої країни… Але досі війна на сході нашої держави триває, і досі гинуть Герої», — підсумував син Василя Аксенина Юрій.

Наприкінці всі охочі мали змогу покласти квіти та лампадки до меморіалу.

Довідка

2013 року у ніч проти 30 листопада на майдані Незалежности бійці спецпідрозділу «Беркут» побили людей, які протестували проти рішення уряду зупинити підготовку до Угоди про асоціацію з Євросоюзом. На площі було близько 400 протестувальників, переважно студентів. Унаслідок дій силовиків постраждали щонайменше 79 осіб. Акція набула широкого розголосу й осуду з боку українського суспільства.

Ці події стали початком Революції гідности.

 

 

Фото Володимира Гуцула

Коментарі