Новини

Свято Хануки: в Чернівцях засяяла перша свічка Менори

Ханука — це юдейське свято дива, яке ще називають Святом Вогнів.

Сьогодні, 28 листопада, єврейська громада Чернівців розпочала святкування Хануки. На Театральній площі, біля колишнього Народного єврейського дому, традиційно засвітилася перша свічка Менори.

Запалив ханукальну свічку головний рабин Чернівецької области Менахем Мендл Глінцштейн.

«Ханука — це свято перемоги добра. Тому, коли ми запалюємо свічки на одній із центральних площ міста, вони дарують місту своє світло та символізують, що добро переможе зло. Впродовж ханукальних днів щовечора в місті передбачені різні заходи як для дорослих, так і для дітей. Але головним чином це все ж таки домашнє свято. Його святкують у родинному колі: грають із дітьми, за традицією їдять страви, де є багато олії, а також дякують Богові за диво, яке він творить», — розповів про свято головний рабин области.

Ханука — це юдейське свято дива, яке ще називають Святом Вогнів. Перекладається з івриту як «оновлення». Це одне з найважливіших єврейських свят року. Цьогоріч Хануку святкують із вечора 28 листопада до вечора 6 грудня.

«Понад дві тисячі років щорічно єврейський народ святкує ці вісім днів радости та тепла. Це улюблене сімейне свято єврейських родин. І після того, як ми запалимо ханукальні вогні тут, на площі, кожен із євреїв має прийти додому і запалити святкову Менору у себе в оселі», — зазначив голова правління єврейської громади Чернівецької области Леонід Мільман.

У рамках свята відбувся концерт лавреата міжнародних конкурсів єврейського співака Євгена Мєдніка. На завершення організували фаєр-шоу. Гостей пригостили традиційними ханукальними пончиками.

Довідково: Менора — це свічник із сімома стовбурами. Це один із найдавніших символів юдаїзму і єврейських релігійних атрибутів.

Фото Ганни Жук

Коментарі