Новини

Майже 700 мільйонів доларів: Україна отримає черговий транш від МВФ

Кошти спрямують на підтримку фінансової системи й боротьбу з наслідками COVID-19.

Фото: euractiv.com

Незабаром Україна отримає від Міжнародного валютного фонду (МВФ) другий транш обсягом майже 700 мільйонів доларів. Про це повідомляють на сайті МВФ.

«Ці кошти ми спрямуємо на підтримку фінансової системи й боротьбу з наслідками COVID-19. Програма МВФ буде продовжена», — прокоментував Зеленський у Twitter.

Також Фонд продовжив програму stand-by на пів року — до кінця червня 2022-го. Рада виконавчих директорів МВФ затвердила результати першого перегляду цієї програми, яку Україна отримала ще в червні 2019-го.

Сума двох траншів від МВФ для України наразі становить 2,8 мільярда доларів.

Програму спрямують на:

— повернення сталої податково-бюджетної політики;

— забезпечення незалежности центрального банку та спрямування грошово-кредитної політики на повернення інфляції до її цільового показника;

— поліпшення фінансового становища банків;

— боротьбу з корупцією та розвиток реформи судочинства;

— зменшення ролі держави та окремих привілейованих груп в економіці з метою поліпшення бізнес-середовища та залучення інвестицій.

Нагадаємо, за підсумками 23-го саміту з ЄС Україна отримала 600 мільйонів євро макрофінансової допомоги. Також Україна та ЄС 29 вересня 2020 року підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо виділення цих коштів. Він містить низку умов, серед них — прогрес у сфері реформ та активна співпраця з МВФ.

Коментарі