Новини

Майданчики, стрітбол та підземні смітники: за які проєкти голосують чернівчани на «Бюджеті участи»

Цьогоріч загальний обсяг фінансування рекордний — майже 18 мільйонів гривень.

Минулого тижня у Чернівцях стартувало голосування за громадські проєкти, гроші на які підуть із міського бюджету. До 24 жовтня чернівчани мають час обрати з 40 проєктів, які представлені на сайті «Бюджету участи».

Що пропонують чернівчани

Серед найпопулярніших запитів містян — побудова чи модернізація дитячих майданчиків. Пропонують це зробити як місцево — у районах, так і оновити майданчики по всьому місту. Також чернівчани хочуть побудувати сквери або облаштувати вже наявні місцевості для зручного вигулу собак.
Найбільше проєктів написали задля забудови чи модернізації спортивних майданчиків. Пропонують побудувати місце для стрітболу, скейтпарк, спортивно-оздоровчий комплекс та навіть мілітарі-майданчик.

Багато проєктів і у сфері культури — тут пропонують побудувати як культурні чи громадські простори, так і провести молодіжні фестивалі, такі як для людей з інвалідністю, фестиваль кави, літератури й музики. Також є декілька пропозицій щодо створення муралів у місті.
Окрім цього, чернівчани просять встановити систему відеонагляду й освітлення у районі Героїв Майдану задля покращення безпеки. Є пропозиція облаштувати сучасний район із підземними сміттєвими контейнерами, що повинно вирішити проблему антисанітарії в місті.

За що голосують

Найактивніше містяни наразі голосують за облаштування та модернізацію дитячих майданчиків. Так, проєкт «Чернівці — моя казка» набрав наразі 354 голоси. Також багато «ЗА» набрав проєкт «Віденський парк» — за відновлення та збереження природного парку поблизу одного з житлових кварталів (274 голоси). Крім цього, чернівчани активно підтримують створення майданчика для стрітболу (226 голосів) та підземні смітники (240 голосів).

Зазначимо, що максимальна сума проєкту — півтора мільйона гривень, а мінімальна — 50 тисяч. Міська рада повідомляє, що цьогоріч проєктів не так багато, але загальний обсяг фінансування рекордний — майже 18 мільйонів гривень. Це означає, що багато проєктів зможуть виграти.

Переможців оголосять 31 грудня, а реалізацію проєктів почнуть наступного року.

 

Коментарі